Buradasınız
Home > Güncel > Türkiye Vettel’ini Arıyor

Türkiye Vettel’ini Arıyor

Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük karting yarışı Red Bull Kart Fight başlıyor. 7 Mart -15 Nisan tarihleri arasında 20 şehirdeki 30 karting pistinde gerçekleşecek elemelerde kadın, erkek, küçük büyük herkes en iyi tur zamanını için yarışacak. Red Bull Kart Fight’ı bugüne kadar yapılan tüm karting yarışlarından ayıran en önemli nokta, 2010 Markalar ve Pilotlar Şampiyonu Red Bull Racing Takımı’nın kazananlara İngiltere’de eşsiz bir Formula 1 deneyimi sunması olacak. 4 Mayıs’ta İstanbul- İstinyePark AVM’de 20 finalistin kıyasıya mücadele edeceği büyük final yarışını Red Bull Racing Takımı ve pilotlarının ev sahipliğinde düzenlenen Red Bull Formula 1 Partisi takip edecek.

Formula 1’in en genç şampiyonu Sebastian Vettel kupayı kaldırdıktan sonra ‘Kartinge başladığımda tek istediğim Formula 1 şampiyonu olmaktı. Her antrenmandan daha da ilerledim ve geliştiğimi hissettim. Kimsenin tanımadığı genç bir kart pilotuyken takımım Red Bull Racing ile beraber bugünlere geldik. Kupayı almak için kürsüye çıktığım zamanlarda hep karting günlerimi düşünürüm .’ demişti.

Biz de ‘2020’li yıllarda astronotlarını uzaya göndermeyi hedefleyen Türkiye’den neden Formula 1 şampiyonu pilotlar çıkmasın ki?’ diye soruyoruz. Red Bull Kart Fight hem potansiyel Formula 1 pilotlarına kaskı taktıracak kadar profesyonel; hem de hayatına farklı bir hareket getirmek isteyen karting meraklılarını harekete geçirecek kadar eğlenceli bir yarışma.

16 yaşından büyük herkes, belirlenmiş 30 karting pistinde istediği kadar yarışabilir ve tur zamanı derecesini geliştirebilir. 7 Mart- 15 Nisan arasında yapılacak yarışların sonunda her karting pistinden seçilecek 1 kadın ve 1 erkek katılımcı ile üniversiteler arası elemelerden seçilecek katılımcılardan oluşan 30 kişi, 24 Nisan’da Eskişehir’de yapılacak yarı finallere katılma hakkı kazanacak. Yarı finali geçen 20 katılımcı ise büyük finale katılma şansı yakalayacak. Volkan Işık, Burcu Çetinkaya gibi Türkiye’nin çok değerli pilotlarının aktif rol alacağı büyük final 4 Mayıs tarihinde, İstinye Park AVM’de şimdiye kadar benzeri hiç yapılmamış bir parkurda gece yarışı olarak gerçekleşecek ve Türkiye’nin en hızlı kadın ve erkek karting pilotları böylece belirlenmiş olacak. 2010 Markalar ve Pilotlar Şampiyonu Red Bull Racing Takımı ve pilotlarının ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Formula 1 partisi, Red Bull Kart Fight yarışının hemen sonrasında start alacak ve tüm hızıyla geceye hakim olacak.

Büyük ödül; Londra’da eşsiz bir Formula 1 deneyimi. Red Bull Kart Fight’ı kazanan 1 erkek, 1 kadın, iki Türkiye karting şampiyonu 1 hafta boyunca Red Bull Racing’in fabrikasını gezecek; Formula 1 simülatöründe antrenman yapacak; Pitwalk, Silverstone yarışı ve yarış partisine katılacak.

Yarış hakkında daha ayrıntılı bilgi, pist listesi ve Türkiye tur zamanlarını gün ve gün takip etmek için: www.redbull.com.tr .

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı