Buradasınız
Home > Güncel > Türk Pirelli’ye Türk Genel Müdür

Türk Pirelli’ye Türk Genel Müdür

Mete Ekin / Pirelli

Türk Pirelli’nin genel müdürü ilk kez bir Türk oldu. Pirelli Grubu içerisindeki en büyük fabrikaya sahip olan Türk Pirelli Lastikleri’nin Genel Müdürlüğü görevine Mete Ekin atandı.

Mete Ekin Avusturya Lisesi’nin ardından 1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra A.B.D. Connecticut University of Hartford’da İş Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamlayarak, 1995 yılında Pirelli’de profesyonel iş hayatına başladı.

1995 yılından bu yana Pirelli’de çeşitli poziyonlarda görev alan Mete Ekin, Rapor ve Planlama Uzmanlığı görevinin ardından sırasıyla Müşteri İlişkileri Sorumlusu, Oto Grubu Ürün Müdürlüğü, Ağır Vasıta Lastikleri Ürün Grubu Müdürlüğü görevlerini yürüttü. 2002 yılında Pirelli’nin başarılı yöneticilerine uyguladığı özel bir programla İtalya’daki merkez ofisine Ağır Vasıta Lastikleri Pazarlama Müdürü olarak atandı. 2004 yılında Mısır Pirelli’de Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Daha sonra Türkiye’ye geri dönüş yapan Ekin, 2007 yılında Türk Pirelli Lastikleri A.Ş. Ticaret Direktörlüğü görevine getirildi. Mete Ekin, 2007–2010 yılları arasında 3 yıl boyunca Ticaret Direktörlüğü görevini sürdürmesinin ardından 2011 yılı itibari ile Türk Pirelli Lastikleri Genel Müdürlüğü görevine atandı.

Farklı ülkelerde Pirelli kültürü ve dinamizmi içinde edindiği deneyimleri Türk pazarına yansıtmak konusunda önemli çalışmalara imza atan Mete Ekin iyi derecede İngilizce, Almanca ve İtalyanca biliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

  Benzer yazılar

  2 thoughts on “Türk Pirelli’ye Türk Genel Müdür

  1. o6 2010 da aracıma 4 adet pirelli lastik taktım ve iki gün önce lastiklerimi kontrol ettiğimde ön lastiğimin balon yapmış olduğunu gördüm daha sonra aldığım bayiye gittiğimde bana çukura düştüğümü söylediler fakat ortada öyle bişi yok lastiğimin değişimi için talepte bulunduğumda tamamen beni suçlu çıkarıp değişim yapılmadı lütfen bu konu ile alakalı ilgilenmenizi rica ediyorum iyi çalışmalar

   1. Konuyla ilgili şikayetiniz Pirelli Genel Müdürlük yetkililerine tarafımızdan iletilmiştir. Bizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

  Comments are closed.

  Yukarı