Buradasınız
Home > Güncel > Türk Kızları Pakistan’ı Salladı

Türk Kızları Pakistan’ı Salladı

Pakistan’in Belucistan bölgesinde yapılan Jhal Magsi Rallisi bölgenin güçlü aşireti Magsi aşiretinin desteği ve Red Bull Pakistan’ın sponsorluğunda, 2005 yılından beri her sene yapılıyor. Ralli tarihinde ilk kez uluslararası katılım, Türk kızları sayesinde oldu. Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney ikilisi ve Pakistanlı bir pilot Nauman Khan’la yarışan Nehir Yılmaz, yüzbinlerce erkeğin arasında bugüne kadar yarışan tek kadınlar oldular.

Burcu ve Çiçek Türk bayraklı tulumlarıyla, on binlerce insanın ilgisini çekti. Yarışın başlangıç anında bile kalabalık çevreledigi için zor start alan ekibimiz, ara servise girdiğinde kalabalığın ilgisinden otomobillerinden inemediler. Kadının genelde kapalı kapılar ardında durduğu Belucistan bölgesinde, Türk kızları hem Türk bayrağını dalgalandırdı hem de bir ilke imza attılar. 200 kmlik yarışın bitişine 20 km kala elektronik arızadan kalan ekibimize Belucistan’ın eyalet valisi Navab Zülfikar Ali Magsi ve aşiret liderlerinden Akhbar Magsi özel ödül verip, teşekkürlerini sundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Türkiye Tanıtım Fonu, Sonax, Ansell, Red Bull, Asus, Mars Athletic Club, Puma, Golden Bay Tour, Auto Mika Otomotiv, Autobahn Productions, Parkur Racing, Reklamon, Dexter , Bee Danışmanlık ve Teknotel sponsorluğunda yarışan Burcu ve Çiçek Ocak ayının ilk haftası Katar yerel rallisine katılarak 2012 sezonunda yarışacakları Ortadoğu Ralli Şampiyonası’na hazırlanacaklar.

Yarış sonrası Pakistan – Türk dostluğu adına İslamabad Ticaret Odasını ve İslamabad İş Kadınları Ticaret Odası’nı ziyaret eden Burcu, Çiçek ve Nehir, çeşitli Pakistan ulusal TV kanallarında da Türkiye tanıtımı adına röportajlar verdi ve haber oldular.

Burcu Çetinkaya / Çiçek Güney / Pakistan

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı