Buradasınız
Home > Güncel > Transit Custom Görücüye Çıkıyor

Transit Custom Görücüye Çıkıyor

Dünya lansmanı Birmingham Ticari Araçlar Fuarı’nda yapılacak olan Yeni Transit Custom, 2012 yılı içerisinde Avrupa ve diğer global pazarlarda piyasaya sunulacak.

Ford Otosan tarafından geliştirilen ve Gölcük’te üretilecek olan Transit ailesinin en yeni ürününün dünya lansmanının İngiltere gibi ticari araç pazarının lokomotifi olan bir ülkede yapılmasından gurur duyduklarını belirten Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Ford’un tamamen yeni bir segmente giriş yapmasına vesile olan Tourneo Custom konseptinin ardından Transit Custom ürünümüzü de dünya kamuoyu ile paylaşıyoruz. Türk mühendis ve işçilerinin emeğinin geçtiği yeni ürünlerimiz hem Ford Otosan hem de Türkiye’yi gururlandırmaya devam ediyor. 2011 yılını ticari araçta yatırım yılı olarak açıklamıştık ve meyvelerini görmenin ötesinde artık müşterilerimizin beğenisine sunuyor olmaktan mutluyuz. Yeni Transit ailesi, 46 yıldır olduğu gibi bundan sonra da Ford Otosan, Ford dünyasının ticari araç üssü olmaya devam edecek. Yeni Transit ailesi, müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda geliştirildi ve sahip olduğu teknolojik özelliklerle sınıfının çıtasını yükseltmeye devam ediyor,” dedi.

Kombi ve Kombi Van versiyonları ile hem yük hem de personel taşıması yapan kullanıcıların beklentilerini karşılayan Yeni Ford Transit Custom, Van versiyonunun fonksiyonelliğiyle de profesyonellerin ihtiyaç duydukları verimli yük taşıma özelliklerine sahip olacak. Transit Custom ilk etapta kısa şasi olarak 4.97 metre ve orta şasi olarak da 5.34 metre uzunluğunda versiyonlar ile sunulacak. Böylece müşteriler kendilerine en uygun yük alanını seçebiliyor olacaklar.

Transit Custom, sınıf lideri yük taşıma kapasitesinin yanı sıra etkileyici dayanıklılık ve düşük kullanım maliyetiyle de öne çıkıyor. 600-1.400 kg arası yük taşıma seçenekleri sunan Transit Custom, mühendislik ve geliştirme yönetimi Ford Otosan Gebze Mühendislik Merkezi tarafından yapılan yeni nesil global Duratorq önden çekişli motorlarla donatılacak. Yeni model, Ford’un 2.2 litre Duratorq TDCi dizel motorun geliştirilmiş 100PS, 125PS ve 155PS’lik güç versiyonlarına sahip olacak.

Yeni Ford Focus gibi, Transit Custom’da da en yeni nesil Elektronik Denge Programı (ESP) teknolojisi, Dinamik Tork Kontrolü özelliğiyle birlikte daha iyi aktarma ve denge sağlıyor.

Yolcu korumasını en üst düzeye çıkarmak ve rijit bir gövde elde etmek için kullanılan yüksek güçte bor çeliği, Transit Custom’la birlikte bir Transit’te ilk kez kullanıyor. Toplamda gövdenin yüzde 40’ından fazlasında yüksek ve ultra yüksek güçte çelik kullanılarak üst düzeyde çarpışma koruması sağlayan güçlü ve hafif bir gövde elde edildi. Transit Custom, gelişmiş emniyet kemeri sistemine ilave olarak ön havayastıkları ve ön perde havayastıkları ile koltuklara entegre edilmiş yan havayastığı opsiyonları da sunuyor.

Ford Otosan tarafından Kocaeli’nde üretilecek olan Transit ailesinin daha büyük ve daha çok yük taşıyabilen modelleri 2012 yılı içerisinde dünya kamuoyu ile paylaşılmış olacak. Bu modeller Kuzey Amerika da dahil bütün dünyada yaygın olarak satılacak ve ayrıca arkadan itiş özelliğine de sahip olacaklar. Yeni Transit Custom’ın üretimi 2012 ortalarında Ford Otosan Kocaeli fabrikasında başlayacak ve yılın sonlarına doğru da piyasaya sunulmaya başlanacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    One thought on “Transit Custom Görücüye Çıkıyor

    1. 2004 yılıdan buyana kornet transit kullanmaktayım kendim fırın işletmeciligi yapıyorum beni sanayi sitesinden tek kurtaran araç olarak kabul ediyorum

    Comments are closed.

    Yukarı