Buradasınız
Home > Güncel > Toyota’ya TÜV Onayı

Toyota’ya TÜV Onayı

Toyota’nın kalitesi ve güvenirliliği Alman denetleme ajansı TÜV tarafından üst üste 4’ncü kez tescil edildi. Temmuz 2012- Haziran 2013 tarihleri arasında 8 milyon aracın incelenmesiyle hazırlanan 2014 TÜV raporunda en başarılı marka olarak dikkat çeken Toyota, 15 modeli üzerinden yapılan değerlendirmede ilk 10 listesindeki en güvenilir otomobiller arasındaki yerini aldı. Hibrit teknolojisinin öncüsü Prius 4-5 yaş ve 6-7 yaş kategorisinde birinciliği elde ederken, Avensis, Auris, Verso, Corolla, Yaris, iQ ve RAV4 modelleri de Toyota’yı üst sıralara taşıdılar.

2014 TÜV raporunda, tam hibrit ve yüksek teknoloji öncüsü Prius 4-5 ve 6-7 yaşındaki araçlar arasında en düşük kusur oranı ile ilk sıraya yerleşirken, Verso, RAV4, Auris, Avensis ve Yaris bu listede kendilerine yer buldular. Daha yaşlı araç kategorilerinde Toyota’nın RAV4, Corolla ve Yaris modelleri de bu yılki raporda da dikkat çekti.

40 yılı aşan bir süredir yıllık olarak yayınlanan TÜV raporları müşterilere pazardaki markaların uzun dönem dayanıklılığı ve toplam kalitesi hakkında bilgiler sunmayı amaçlayan bir rehber niteliği taşıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı