Buradasınız
Home > Güncel > Toyota’ya TÜV Altın Ödülü

Toyota’ya TÜV Altın Ödülü

Toyota, 2012 TÜV raporunda gösterdiği sıradışı başarı ile “TÜV Altın Ödülü”nün sahibi oldu. TÜV raporlarında son iki sene üst üste üstün bir başarı gösteren Toyota, 5 farklı yaş araç kategorisi üzerinden gerçekleştirilen teknik incelemeler sonucu 18 modelini ilk 10 içinde en üst sıralara taşıyarak TÜV Altın Ödülü’ne layık görüldü.

2012 TÜV raporuna göre, Prius 2-3 yaşındaki araçlardaki en düşük kusur oranı olan 1.9 ile ilk sırada yer aldı. Bir yıl içinde kusur oranını 2.2’den 1.9’a düşüren Prius’un hemen ardından Toyota Auris aynı kategoride ikinci sırayı elde etti.

2012 TÜV Altın Ödülü için düzenlenen törende konuşan Toyota Almanya Başkanı Toshiaki Yasuda, Toyota markasının en yüksek kalitede ve güvenli otomobiller ürettiğinin bir kez daha kanıtlandığını belirterek “TÜV Altın Ödülü başarımızı tescil etmiştir. Toyota olarak müşterilerimize mümkün olan en üst seviyede kaliteli ve güvenilir ürünler sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı