Buradasınız
Home > Güncel > Toyota’dan Pirelli’ye Ödül

Toyota’dan Pirelli’ye Ödül

İtalyan lastik üreticisi Pirelli, ürün ve hizmet kalitesiyle dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden Japon Toyota tarafından verilen Toyota Regional Contribution Award – Toyota Bölgesel Destek Ödülü’nü aldı. Pirelli, Toyota ödülüne hak kazanan ilk lastik üreticisi olarak, kalite, fiyat politikası ve lastiklerinin teslimat hızındaki başarılarıyla bu ödüle layık görüldü.

Pirelli’nin bu ödüle hak kazanmasında sektörün ilk çevre dostu yüksek performans lastiği olan Cinturato P7 ve SUV segmenti için geliştirilen çevre dostu Scorpion Verde desenlerinin dünya basını ve prestijli kurumlar tarafından performans ve çevre dostu özelliklerinin ön plana çıkartılması büyük rol oynadı.

Pirelli’nin “yeşil performans” stratejisine uygun olarak, maksimum performansla çevreye saygılı, güvenilir ürünler ve çözümler yaratmayı hedefleyen politikası dahilinde üretilen Cinturato P7 ve Scorpion Verde, çevresel sürdürülebilirlik kriterlerinden ilham alıyor.

Cinturato P7 ve Scorpion Verde’nin en önemli özellikleri yakıt tüketimini ve karbondioksit gibi zararlı gazların çevreye yayılmasını %4 oranında azaltan ileri teknolojiye, %30 oranında artırılmış kilometre performansına ve yaklaşık %20 oranında azaltılmış dönme direncine sahip olması.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı