Buradasınız
Home > Güncel > Toyota’dan Japonya Depremi Açıklaması

Toyota’dan Japonya Depremi Açıklaması

Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş.’den yapılan açıklamada Japonya’da yaşanan deprem ve tsunami felaketi değerlendirildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

11 Mart 2011 tarihinde Japonya’da meydana gelen binlerce insanın ölümüne ve çok büyük miktarda maddi hasara yol açan deprem Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. olarak bizleri derinden üzmüştür. Bu doğal afet ile çok büyük bir yıkıma uğrayan Japon halkının acısını paylaşıyor, kendilerine sabır diliyoruz.

Japonya’da gerçekleşen doğal felaketin ardından Toyota Motor Corporation tarafından yapılan açıklama ile firma çalışanlarının sağlıklı ve güvende oldukları bilgisine ulaşmış bulunmaktayız. Toyota Motor Corporation bu aşamada önceliğini, depremden etkilenen bölgelerde kurtarma çalışmalarına destek vermek, işbirliği içerisinde olunan tedarikçilerin çalışanları ve aile bireylerinin güvenliğini sağlamak olarak açıklamıştır. Bu olağanüstü nedenden dolayı Toyota Motor Corporation Japonya’daki tüm fabrikalarındaki üretimi 14-16 Mart 2011 tarihlerinde durdurma kararı almıştır. Üretimin tekrar ne zaman başlanacağı konusunda Toyota Motor Corporation tarafından önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklama yapılacaktır. Toyota’nın Japonya dışındaki fabrikalarda ise üretimin devam etmekte olduğunu ve  markanın Türkiye operasyonunlarını etkileyen olumsuz bir durum olmadığını da bildirmek isteriz.

Hasar tespitinin bir an önce sonuçlanmasını ve felaketin yaralarının en kısa sürede sarılmasını arzu ediyoruz.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı