Buradasınız
Home > Güncel > Toyota’dan İki Dünya Prömiyeri

Toyota’dan İki Dünya Prömiyeri

Toyota, Frankfurt Motor Show’da en yeni modellerini beğenilere sunuyor. Yeni Avensis ve Yeni Prius Ailesi modellerinin dünya prömiyerleri Frankfurt’ta gerçekleştirilirken,  2012 model yeni Toyota Hilux Avrupa’da ilk kez görücüye çıkıyor. Yeni Yaris’in 3 kapılı versiyonu da Frankfurt Motor Show’da ilk kez otomobil tutkunlarıyla buluşuyor .

Yeni Avensis, şimdi çok daha zarif dış tasarım özellikleri taşıyor. Yeni Avensis’in ön yüzündeki değişim, Toyota’nın gelecekteki dizayn yaklaşımının da ipuçlarını veriyor. Yüksek kalite hissine sahip iç mekan, performans ve sürüş dinamikleriyle Yeni Avensis, aynı zamanda Toyota’nın araçlarında bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu en dikkat çekici ara değişim ile de farklılığını gözler önüne seriyor.

Prius ise, bugüne kadar 2,3 milyon üzerindeki satış adedi ile başarı hikayesine devam ediyor. Toyota’nın tam hibrid otomobili en son teknolojiyle  geliştirilirken,  Prius Plug-in Hybrid ve 7 koltuklu Prius+  modellerinin de eklenmesiyle Prius tam hibrid model gamı sunuyor ve  bir ilke imza atıyor.

Prius ailesinin her bir yeni modeli farklı müşteri ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirildi. Prius Plug-in Hybrid 49 g/km CO2 emisyon değeriyle ailenin en ileri teknolojiye sahip üyesi olarak öne çıkarken, Prius + da Avrupalı müşterileri ilk defa 7 koltuklu ve çok yönlü bir tam hibrid seçeneği ile buluşturuyor. Prius+,  100 g/km altında CO2 emisyon değeri ile çevre duyarlılığını tekrar vurguluyor.

Toyota’nın yeni tasarım anlayışının ilk temsilcisi olan Yeni Yaris’in  3 kapılı versiyonu da ilk kez Frankfurt’ta tanıtılıyor. Dinamik dış tasarımı, zekice tasarlanmış ve yüksek kalitede iç mekanıyle birlikte Yeni Yaris devreim niteliği taşıyan multimedya özellikleri ile iddiasını artırıyor.

Hilux ise yeni dış tasarımıyla 2012 yılına damgasını vurmaya hazırlanıyor. Zorlu arazi şartlarının yanı sıra bir hobi aracı olarak da takdir toplayan Hilux, pick-up’ta kalite kavramına yeni bir anlam kazandırıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı