Buradasınız
Home > Güncel > Toyota’dan Çocuklara Özel Kampanya

Toyota’dan Çocuklara Özel Kampanya

Toyota Corolla

Toyota geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın otomobil içerisinde yaşamını güvenlik altına almak için çocuklara özel bir kampanya başlattı. Toyota Plazalarda satışa sunulan üç farklı çocuk güvenlik koltuğu modelinde de indirim yapan Toyota ayrıca Worldcard’a 6 taksit imkanı da sunuyor.

Karayolları Trafik Kanununda yapılan değişiklikle 1 Haziran 2010 tarihi itibariyle çocuk bağlama sistemleri araçlarda zorunlu hale getirildi. Buna göre otomobil, arazi tipi otomobil, kamyonet, kamyon sınıfı araçlarda 135 cm’den kısa, 36 kg’ın altındaki çocukların taşınması sırasında çocuk koltuğu sistemleri kullanılması zorunlu hale geldi.

Toyota için özel olarak üretilerek Toyota Plazalarda satışa sunulan 3 farklı model sayesinde her çocuk için uygun bir çocuk güvenlik koltuğu seçilebiliyor. Doğumdan itibaren 15 aylığa (13 kg) kadar bebekler için ideal olan Baby Safe Plus derin yapısı ve yüksek yan kanalarıyla küçük bebekler için bile koruma sağlıyor. 9 ay ile 4 yaş (9-18 kg) arası çocuklar için ideal olan Duo Plus Isofix ekstra yan kanalarıyla darbelere karşı koruma sağlar, Isofix sistemi ile araca daha kolay ve güvenli sabitlenir ve Pivot Link sistemiyle çocuğun kaza anında öne doğru olan hareketini azaltarak ekstra koruma sağlar. 4 ile 12 yaş (15-36 kg) arasında çocuklar için ideal olan Kid çocuk güvenlik koltuğu ise ekstra yüksek oturma kısmı ve ayarlanabilir arkalığı sayesinde emniyet kemerini en doğru şekilde konumlandırma imkanı verir ve yükseklik ayarlı kafa kısmıyla büyümekte olan çocuklara göre kolayca ayarlanabilir.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı