Buradasınız
Home > Güncel > Toyota’dan Cenevre Yenilikleri

Toyota’dan Cenevre Yenilikleri

Toyota’nın 2011 Cenevre Motor Show standı kanıtlanmış tam hibrid teknolojisine ayrılıyor. Tam hibrid teknolojisinin sürdürülebilir ulaşım için temel çözüm olduğuna inanan Toyota, tam Hibrid Araçlar (HV), Plug-in Hibrid Araçlar (PHV), Elektrikli Araçlar (EV) ve yakıt hücreli Hibrid Araçlar (FCHV) ile dikkat çekiyor.

Yaris HSD Konsept

Avrupa’nın en büyük pazarı olan B segmentine yönelik tasarlanan Toyota  Yaris HSD konsept de ilk kez Cenevre Motor Show’da sahne alıyor. Toyota’nın hibrid teknolojisinin Avrupa’da daha geniş kitlelere ulaşması hedefinin önemli bir adımı olan Yaris HSD Konsept, aynı zamanda Toyota’nın geleceğe yönelik dizayn yaklaşımına da ışık tutuyor.

Avrupa’nın ilk 7 koltuklu tam hibridi Toyota Prius+

Cenevre’de ilk kez boy gösteren bir yeni model ise Prius+ oluyor. Dünyada 2 milyon adedin üzerinde satışı ile kendi başına bir marka olan tam hibrid Prius’un Avrupalı müşterilerin çok yönlü ihtiyaçlarına cevap verecek 7 koltuklu versiyonu olan Prius+, iç hacim ve yolcu kapasitesinde önemli bir artış sunuyor.  Prius DNA’sının tüm özelliklerini taşıyan Prius+, aynı zamanda MPV pazarındaki 7 koltuklu araçlar içerisinde yakıt tüketimi en düşük otomobil olarak dikkat çekiyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı