Buradasınız
Home > Güncel > Toyota’da iPad Kazanma Fırsatı

Toyota’da iPad Kazanma Fırsatı

Toyota Plazalarda 23-24 Şubat tarihlerinde Yeni Auris Test Sürüş Günleri ve Hafta Sonu Şenliği düzenlenecek.  Yeni Auris, markanın 2013 yılındaki yenilenme atağının ilk ürünü olarak Şubat ayından itibaren tüm Türkiye’de satışa sunulmuştu. Gençleri ve genç aileleri hedefleyen Yeni Auris’in test sürüşüne katılmak için yapmanız gereken tek şey size en yakın Toyota Plazaya uğramak. Üstelik test sürüşüne katılıp Toyota’nın Facebook sayfasındaki oyununu en kısa sürede bitiren 10 kişiden biri olursanız iPad kazanma şansınız da olacak.

23-24 Şubat tarihlerinde Türkiye’de tüm Toyota Plazalarda yapılacak Test Sürüş Günleri ve Hafta Sonu Şenliği etkinliklerinde hem yapılacak test sürüşleri hem de birbirinden eğlenceli etkinliklerle ailenin her ferdinin keyifli bir tatil günü geçirmesi de planlanıyor. Plazalarda sizler ve ailenizin her bir bireyi için ayrı ayrı etkinlikler düşünüldü. Yeni Auris’i test ederken, ailenin diğer bireyleri de gönüllerince eğlenecekleri bir hafta sonu yaşamanın tadını çıkaracaklar.

Yeni Auris

Toyota Plazalarda test edilebilecek olan Yeni Auris, Toyota’nın “Keen Look-Keskin Bakış” tarzı farları ve gündüz LED farları ile görsel bir zenginlik ortaya koyuyor. “Under Priority – Öncelikli” ön ızgara ile birlikte Toyota’nın yeni tasarım anlayışı tam olarak Yeni Auris’te hayat buluyor. Geliştirilmiş aerodinamik özellikleri ile Yeni Auris’in 1,33 lt benzinli versiyonunda ortalama yakıt tüketimi fabrika verilerine göre 5,5 lt’ye, manuel şanzımana sahip 1,6 lt’de 5.9 lt’ye düşürülmüş. Yeni Auris’in CVT şanzımana sahip olan 1,6 lt benzinli versiyonunda ise yakıt tüketimi 100 km’de ortalama yüzde 20 oranında azalarak yine fabrika verilerine göre  5,7 lt olarak ölçümlenmiş. 1,4 D-4D manuel şanzıman ile 1,4 D-4D multi mode şanzıman seçeneklerinde de ortalama yakıt tüketimi de 4,2 lt’ye düşürülerek yaklaşık yüzde 10 oranında iyileştirme sağlanmış.

Yeni Auris’in iç mekanında çok daha ferah bir hacim sunmaya olanak tanırken güvenlik donanımları ile de dikkat çekiyor. Yeni Auris, araç içindeki multimedya uygulamalarıyla eğlenceli bir sürüşü de garantiliyor. Toyota’nın “eğlenceli sürüş” anlayışının uygulaması olan Toyota Touch ile Yeni Auris’te yolcuklar çok daha keyifli bir hale geliyor. Yeni Auris’in kolay ve akıllı park sistemi olan SIPA (Simple – Intelligent Park Assist) ile, ön ve arka yan tamponlar üzerinde bulunan sensörler kullanılarak sürücü çok daha dar alanlara otomatik olarak paralel park edebiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı