Buradasınız
Home > Güncel > Toyota zirveyi Volkswagen’e kaptırdı

Toyota zirveyi Volkswagen’e kaptırdı

CARMEDYA.COM  – Volkswagen Grup son yıllarda özellikle ABD pazarı olmak üzere birçok ülkede emisyon skandalıyla uğraşırken, küresel satışlarda liderlik koltuğunu Toyota’ya kaptırmıştı.

Şirketin bu olumsuz süreçten hızla çıkması ve halen yasal sorunlarla uğraşmasına rağmen gösterdiği satış başarısı Volkswagen’e yeniden liderliği getirdi.

Lexus, Daihatsu ve Hino’yu da temsil eden Toyota Motor, küresel çapta satışlarını yüzde 0.2 arttırabilirken, bu büyüme oranı Volkswagen Grup’ta yüzde 3.8 oldu. Alman üretici toplam 10.3 milyon adetlik satışla tahtın yeni sahibi olmayı başardı.

 

Satışlarda ana etkenin ABD ve Çin pazarlarındaki değişkenlikler olduğunun altı çizilirken, Volkswagen’in hem ABD’de emisyon, hem de Çin’de vergi oranları nedeniyle yaşadığı olumsuzlukları başarıya çevirebilmesi ise markanın küresel çaptaki atağının tahminlerin çok ilerisinde olduğunu göstermeye yetiyor.

 

 

 

 

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı