Buradasınız
Home > Güncel > Toyota ve Intel’den Teknoloji Atağı

Toyota ve Intel’den Teknoloji Atağı

Toyota ve Intel, mevcut navigasyon sistemlerinin yerini alacak yeni nesil araç içi multimedya sistemlerinin geliştirilmesi amaçlı araştırmaların hayata geçirilmesi için ortaklık anlaşması imzaladılar. Anlaşmaya göre, yapılacak araştırmalar sayesinde araç içi sistemler ile sürücülere bilgi aktarımında en gelişmiş teknolojinin hayata geçirilmesi, araç içi ve çevresinde bilgi sistemleri arasındaki iletişimin kesintisiz sağlanması hedefleniyor. Yeni geliştirelecek sistem ile araçlar ve sürücüler arasında paylaşılacak bilgilerin içeriği artan taleplerle de paralel olarak zenginleşecek ve trafik bilgileri, güzergah seçimleri, radar noktalarında hız ayarlamaları ve sürüş ile ilgili destek fonksiyonlarının oluşturulması gibi ihtiyaçları karşılayacak.

Toyota ve Intel, devamlı olarak gelişen Wi-Fi ve diğer çeşitli veri iletim yöntemleri sayesinde araç ile akıllı telefonlar gibi sık kullanılan bilgi ekipmanları arasındaki iletişimin sürekliliğini geliştirmeyi sağlayacak teknolojileri araştıracaklar. Ayrıca, bağlantı teknolojileri ve araçların kesintisiz olarak verimli bir şekilde yaşamın diğer yönlerine entegrasyonu da imzalanan ortak anlaşmanın bir başka yönünü oluşturacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı