Buradasınız
Home > Güncel > Toyota ve GlassHouse’dan Ortak Proje

Toyota ve GlassHouse’dan Ortak Proje

Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. artan veri miktarının yarattığı ağır yükle giderek uzayan yedekleme sürelerini en aza indirmek ve yedekleme ortamını  iyileştirmek üzere GlassHouse Türkiye danışmanlığında bir proje gerçekleştirdi.

Toyota  Pazarlama ve Satış A.Ş. Bilgi Sistemleri Müdürü Barış Erdim, BT ekibi olarak mevcut yedekleme ortamında ciddi bir iyileştirme yapmak üzere harekete geçtiklerini belirterek; yapılan çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi:

“BT ortamımızda veriler çok hızlı ve yüksek oranlarda bir artış gösteriyordu. Zaten uzun olan ve gittikçe de uzayan yedekleme sürelerinin yanında data kartuşlarının fiziksel olarak ayrılmasında yaşanan operasyonel sorunlar, uzun geri yükleme (restore) süreleri ve bunların getirdiği operasyonel yük, uzak ofislerdeki yedekleme sorunları ve lisanslamada kontrol ihtiyacı da bizi yedekleme sistemlerimiz konusunda ciddi bir çalışma yapmaya yöneltti.”

Barış Erdim, GlassHouse Türkiye’nin danışmanlığında gerçekleştirdikleri projeyle, şirketlerinin verilerinin korunması ve gerektiğinde geri yüklenmesini sağlayan yedekleme operasyonlarında önemli avantajlar edindiklerini söyledi:

“GlassHouse Türkiye’nin danışmanlığında ve GlassHouse’un önerdiği çözümle hayata geçirdiğimiz bu projeyle; operasyonel verimliliği artırdık ve sistemde kontrol sağladık. Aynı zamanda yedekleme ortamını merkezi ve güvenilir bir yapıya da kavuşturduk. Ancak bu projede sağladığımız en önemli avantaj sürekli artan verilerin etkisiyle neredeyse bir tam güne yayılan yedekleme sürelerini 3,5 saate indirmemiz oldu. Bu düşüş bize hem maliyetler hem de verimlilik bakımından çok ciddi yararlar sağladı.”

GlassHouse Türkiye Hakkında:

GlassHouse 2001 yılında ABD’de, kurumların bilgi işlem altyapılarının konsolide edilmesinden, operasyonel servis ve stratejik danışmanlığa kadar geniş bir yelpazede hizmet vermek üzere kuruldu. Kısa sürede dünyanın farklı birçok ülkesindeki ofisleriyle yaygınlaşan GlassHouse; 2007 yılında 2004’ten beri Türkiye’de de hizmet veren MBI şirketini satın aldı ve böylece Türkiye’yi de hizmet verdiği ülkeler arasına kattı.

Glasshouse Türkiye, deneyimli ve başarılı ekibiyle finans-bankacılık, sigorta, telekom, lojistik, üretim, perakende  gibi farklı sektörlerdeki şirketlere ve Türkiye’nin önde gelen büyük kuruluşlarına yedekleme, sanal teyp kütüphaneleri, tekilleştirme, arşivleme ve veri depolama konularında çözüm ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. GlassHouse Türkiye aynı zamanda EMC’nin Türkiye’deki BRS (Backup and Recovery Systems) çözümlerinin de ana iş ortağı olarak faaliyet gösteriyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı