Buradasınız
Home > Güncel > Toyota Hılux Geyik Testi’nde Sınıfta Kaldı

Toyota Hılux Geyik Testi’nde Sınıfta Kaldı

CARMEDYA.COM – Toyota’nın Pick-Up oyuncusu Hilux, önceki nesliyle engelden kaçış testinde takla atacak duruma gelmesi otomobil tutukunlarının dikkatlerinden kaçmadı. Marka yetkililerinin geliştirmelerinden sonra yeni nesline kavuşan model yeniden engelden kaçış testine tabi tutuldu.

1948 yılından bu yana gerçekleştirdiği testleriyle dünyada büyük üne kavuşan ve alanında uzman bir kadrodan oluşan İsveçli Teknikens Varld bu kez de Pick-Up sınıfını mercek altına aldı. Daha önce 2007 yılında Toyota Hilux ile geyik testi tabir edilen engelden kaçış testinde ortaya ilginç görüntüler çıkmıştı. Toyota Hilux‘ın manevra sırasında takla atacak duruma gelmesi o dönemde dikkati çekerken, ekip bu kez aynı durumu Yeni Toyota Hilux ile yaşadı.

Yapılan testlere Ford Ranger, Mitsubishi L200, Isuzu D-MAX, Volkswagen Amarok, Dodge Ram ve Nissan Navara gibi pick-up sınıfının önemli modelleri katıldı. Manevralarda tüm araçlar güvenli şekilde parkuru tamamlarken, sıra Yeni Toyota Hilux‘a geldiğinde ortaya şaşırtan görüntüler çıktı. Rakiplerinin başarıyla geçtiği bu testte Toyota Hilux korkutucu görüntüler sergilerken, araç son anda takla atmaktan kurtuldu ve 2007 yılından bu yana değişen pek birşey olmadığı da Teknikens Varld tarafından video haber olarak yayınlandı.

İşte o testte yaşananlar;

    Benzer yazılar

    Yukarı