Buradasınız
Home > Güncel > Toyota FT-86 II Konsept İle Facebook’ta Yarışın

Toyota FT-86 II Konsept İle Facebook’ta Yarışın

Toyota, spor otomobil kavramına yeni bir yaklaşım kazandıran FT-86 II konsept modeli ile sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta yarışma heyecanını yaşatıyor. Sosyal Ağ Yarışçısı (Social Network Racer) oyunu, Facebook’ta bilgisayar oyunu tutkunlarına ve otomobil meraklılarına Toyota’nın merakla beklenen yeni spor otomobilinin direksiyonuna geçme şansı sunuyor.  Aralık ayında sona erecek olan ilk yarış serilerinin en hızlı kullanıcıları arasından kura ile belirlenecek bir şanslı yarışmacı Tokyo Motor Show 2011’de sergilenecek olan FT-86 II Konsept aracın üretim modelini görebilme fırsatına kavuşacak. Facebook üzerindeki oyuna https://apps.facebook.com/socialnetworkracer/ üzerinden ulaşmak mümkün.

Kısa bir süre önce piyasaya sunulan Adobe Flash Player 11 sürümü ile desteklenen Toyota’nın Facebook’taki Sosyal Ağ Yarışçısı oyunu benzeri görülmemiş kalitede 2D ve 3D grafikler içeriyor.  Yarışların içeriği yarışçının oyun bilgileri, Facebook arkadaşları, beğendikleri sayfalar gibi özelliklerin yanısıra yarışçıların kendi Facebook profil, duvar ve  fotoğrafları ile özelleştirilebiliyor. Sosyal Ağ Yarışçısı oyununda, çeşitli yarışların yapıldığı dönem boyunca tur rekortmenleri de seçilecek. Rekortmenler, kendilerine verilen ipuçları sayesinde araçlarını optimize edebilecek. Bunun ardından yarışçılar, Toyota Şampiyonası yarış serilerinde dünya çapında yarış rekorlarını ellerinde bulunduran diğer sosyal ağ yarışçılarına karşı sıkı bir rekabete girerek Aralık ayında Tokyo Motor Show 2011’de FT-86 II üretim modelinin sahneye çıkışına tanıklık edecekler.  

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı