Buradasınız
Home > Güncel > Total’den Paris’te Yaz Okulu

Total’den Paris’te Yaz Okulu

Total Yaz Okulu / Paris

Total, “Total Yaz Okulu” adı altında Afrika’dan Avrupa’ya tüm dünyadan 140 başarılı öğrenciyi, enerji ile ilgili ana konuları analiz etmek ve tartışmak amacıyla  Paris-Chantilly’de konuk etti. Total Üniversitesi’ne bağlı olarak grubun eğitim faaliyetlerinin en önemlilerinden biri olan yaz okulunda öğrenciler her yaz Total yöneticileri ve sektör uzmanları ile biraraya geliyor. Beşincisi gerçekleşen yaz okulunda bu yıl Türkiye’yi İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme  Mühendisliği Bölümü’nden Mert Esenli, Galatasaray Üniversitesi İktisat  Bölümü’nden Hatice Barış, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden Abdullah Kaya ve Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden Gözde Yamaç temsil etti.

Türk geleneklerini konu alan ve büyük beğeni toplayan sunumları sonrası öğrenciler izleyenlere Türk kahvesi ve lokum ikram etti. Öğrencilerden Gözde Yamaç, kendisi için unutulmaz bir deneyim olan Total Summer School’la ilgili olarak, yabancıların Türkiye’yi çok merak ettiklerini, özellikle dağıttıkları nazar boncuklarını herkesin beğenerek etkinlik boyunca taktığını söyledi. Yapılan etkinliğin her anlamda kusursuz olduğunu belirten Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi Yamaç, kendisine bu imkanı sunan Total Oil Türkiye’nin hayatında çok farklı bir yeri olacağını ifade ederek Total’e bir kez daha teşekkür etti.

Paris yakınlarında 04– 09 Temmuz 2010 tarihleri arasında “Total Yaz Okulu”nda ele alınan konular, Ekonomi, Jeopolitik, Enerji Çeşitliliği, Çevre ile Sosyal ve Yönetimsel Sorumluluk gibi beş ana başlıkta toplandı. Yaz Okulu sonrasında diledikleri tarihlerde Total Oil Türkiye’de staj yapma imkanı da bulacak olan öğrenciler, uluslararası lider şirketlerin karşılaştığı stratejik zorlukları tanıma ve enerji sektörünün uzmanları ile birlikte çalışma fırsatını ve bu bilgi birikimini iş hayatına taşıma şansını yakalayacaklar.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı