Buradasınız
Home > Güncel > TOTAL’den Eğitime Destek

TOTAL’den Eğitime Destek

Total / Eğitim / Destek

“Total Eğitime Destek Projesi”nin 2010 yılındaki önemli duraklarından biri Kahramanmaraş Kemalli Köyü İlköğretim Okulu oldu. TOÇEV’in “Yaşasın Okulumuz” projesine destek veren Total’in katkılarıyla okulun renovasyonu tamamlanarak okul bambaşka bir çehreye kavuştu ve burada öğrenim gören çocuklarımıza sağlıklı ve çağdaş bir eğitim mekanı sağlandı. Geçen yıl yenilenen Antalya Çevreli Köyü İlkokulu’ndan sonra Kemalli İlköğretim Okulu, “Yaşasın Okulumuz Projesi” kapsamında Total Oil Türkiye tarafından  yenilenen ikinci okul oldu.

Proje kapsamında, çatının yenilenmesi, doğramaların PVCye çevrilmesi, elektrik tesisatının yenilenmesi gibi okulun iç donanımı ile çalışmalar yapılırken aynı zamanda lojman binasının, tuvaletlerin ve okul bahçesinin de eksikleri giderildi.

30 Eylül 2010 Perşembe günü gerçekleşen Kahramanmaraş Kemalli Köyü İlköğretim Okulu’nun açılış törenine Total Oil Türkiye  Genel Müdürü Olivier Chalvon-Demersay ve TOÇEV Yaşasın Okulumuz Proje Müdürü Dilek Ültanır ’ın yanı sıra , Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Saraç, İl Milli Eğitim Müdürü Tahsin Naz, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Toplantıda konuşma yapan Total Oil Türkiye Genel Müdürü Olivier Chalvon-Demersay:“ Total eğitim alanında birçok proje yürütüyor. Bir yanda Renault ile birlikte Sokakta Ilk Adımlar projesi ile çocuklarımıza trafik eğitimi verirken diğer yanda Total Eğitime Destek projesi ile bir çok okulumuzun eksiklerini gideriyoruz. Total Eğitime Destek Projemizin 2010 ylındaki bu önemli durağında Kemalli İlköğretim Okulu’nun renovasyonunu yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu Antalya’dan sonra TOÇEV ile renove ettiğimiz ikinci okul oldu. Emeği geçen herkesi gönülden kutluyorum.“ dedi. Total Oil Türkiye’nin sosyal sorumluluk anlayışı çerçecesinde eğitim alanında gerçekleştirdiği projelerin yadsınamayacak kadar çok olduğunu belirten Il Milli Eğitim Müdürü Tahsin Naz şunları söyledi : “26 Temmuz’da valimizin bu projeyi onaylamasının ardından  Kemailli Köyü İlköğretim Okulu’nun yepyeni bir okul haline getirilmiş. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.“

Konuşmaların  ardından  Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Saraç ve TOÇEV  Total Oil Türkiye Genel Müdürü Olivier Chalvon-Demersay’e birer teşekkür plaketi sundular.

Faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde sürdürülebilir gelişim anlayışıyla toplumla bütünleşen Total’in Türkiye’de özellikle eğitim alanındaki faaliyetleri çeşitli projelerle yıllardır devam ediyor. Bu yaklaşımın son yıllarda kazandığı ivme ile Total Oil Türkiye ”Total Eğitime Destek Projesi” kapsamında pek çok ildeki ilköğretim okulunun ihtiyaçlarını gideriyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı