Buradasınız
Home > Güncel > Total İle Kazasız 6000 Gün

Total İle Kazasız 6000 Gün

Emniyete ve iş güvenliğine vermiş olduğu önem sayesinde Menemen Madeni Yağ Fabrikası’nda kazasız 6 bin günü geride bırakan Total, 22 Mart tarihinde düzenlenen törenle bu başarıyı çalışanlarıyla kutladı.

Her zaman “Önce Emniyet” prensibiyle hareket eden Total “Kazasız 6 bin gün” geçirmiş olmanın haklı gururunu 22 Mart tarihinde gerçekleşen özel bir törenle çalışanlarıyla kutladı. Törende hoş geldiniz konuşması yapan Total Oil Türkiye Fabrika Müdürü Cem Çakıcı “Fabrikamızda yaptığımız düzenli eğitim, denetimler ve çalışanlarımızın konuya gösterdikleri hassasiyet sayesinde kazasız 6000 günü geride bıraktık” diyerek başarıdan duyduğu memnuniyeti ifade ederken, Total Oil Türkiye SEÇK Müdürü Sinan Suner “6.000 kazasız iş günü: Bu üzerinde dikkatlice durulması gereken; tesadüflerle, şansla açıklanması mümkün olmayan; belli bir bilinç, kurumsal kültür ve altyapıyla gerçekleştirilebilecek bir başarıdır” dedi. Total Oil Türkiye Lojistik Direktörü Yaşar Taşkıran “Total olarak her zaman “Önce Emniyet” dedik ve bundan sonra da bu felsefeyle çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. İş güvenliğine ve çalışanlarımıza yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi. Törende bir konuşma yapan Total Oil Türkiye Genel Müdürü Oliver Chalvon Demersay ise fabrika yönetimi ve çalışanlarından duyduğu gururu şu sözlerle ifade etti; “Menemen Madeni Yağ Fabrikası yönetimi ve çalışanlarını 6000 gibi uzun bir süreyi kazasız geçirdikleri için tek tek tebrik ediyorum. 16 yıl gibi oldukça uzun bir süre anlamına gelen bu başarı yatırımlarımız ile ne kadar doğru işler yaptığımızın bir göstergesidir” dedi.

Emniyet ve iş güvenliğine vermiş olduğu önemle dikkat çeken Total, şirket içinde emniyet kültürünü arttırıcı eğitimler yapmakla kalmıyor, aynı zamanda daha emniyetli bir çalışma ortamının tesis edilmesi için yatırımlar yapmaya devam ediyor. Dünyanın önde gelen akaryakıt ve madeni yağ şirketlerinden Total, sadece 2010 yılında kişi başına yaklaşık 60 saat eğitim vermiş durumda.

Total Emniyet Standardı olan ISSSRS uygulamaları Menemen Madeni Yağ Fabrikası’nda 2005 yılında uygulamaya başlanırken tesis 2008 yılında Level 3 olarak sertifikalandırıldı. 2010 yılında Afrika ve Ortadoğu Bölgesi iç denetiminde Menemen Madeni Yağ Fabrikası’nın Level 4 seviyesinde olduğu belirtildi.

Kazaların meydana gelmesini engellemek amacıyla her yıl fabrikada gerçekleştirilen risk değerlendirmeleri sonucunda belirlenen riskleri ortadan kaldırmak veya kabul edilebilir seviyeye indirmek amacıyla yatırımlar ve eğitimler yapılıyor. Meslek hastalıklarının takibinin yapılabilmesi ve meslek hastalıklarının oluşmaması için her sene periyodik olarak sağlık muayeneleri ve fabrika içinde gürültü, aydınlatma ve benzeri çeşitli ölçüm ve analizler yapılmakta. Son olarak Total Fransa’nın yaptırdığı bir çalışma sonucunda sektörde yaşanan tüm kazaların, 12 önemli kuralın ihlal edilmesi sonucunda meydan geldiği tespit edildi. Ardından bu konuda 12 altın kural belirlendi ve bu kurallara uyum için her ay toplantılar, eğitimler ve afişler yaptırılarak konunun önemi personele anlatılarak personelin bu konuda bilinçlenmesi sağlandı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı