Buradasınız
Home > Güncel > TomTom’dan Yeni Navigasyon Ürünleri

TomTom’dan Yeni Navigasyon Ürünleri

Navigasyon ürünleri konusunda önde gelen şirketlerden biri olan TomTom, 16 Temmuz’da piyasaya çıkacak olan yeni ürün serisi Start 20 ve Start 25 ile uydu navigasyon kategorisinde kullanıcıların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Kullanıcılar artık “seslendirilen sokak isimleri” özelliği ile gözlerini yoldan ayırmadan, dönmeleri gereken sapakları kaçırmayacak.

Geniş ekranı ve kullanım kolaylığı ile dikkat çeken TomTom’un yeni ürün serisinde yer alan “seslendirilen sokak isimleri” ve “park etme asistanı” özellikleriyle yolculuk hem daha kolay hem daha az stresli bir hale geliyor. Öyle ki, kullanıcılar “seslendirilen sokak isimleri” özelliği ile gözlerini yoldan ayırmadan dönmeleri gereken sapakları kaçırmıyor; park etme asistanı ile gittikleri yerin çevresinde veya yol üstünde park edebilecekleri noktaları kolaylıkla bulabiliyor.

Yeni uydu navigasyon kullanıcılarının bu sayede daha gelişmiş güvenlik ve konfordan yararlanabileceklerini söyleyen TomTom Ülke Müdürü Özgür Yiğiter, yeni ürün serisi hakkında şunları söylüyor: “Pek çok uydu navigasyon hizmet sağlayıcısından farklı olarak bu ürün serisi ile ilk alıcıya ulaşmayı amaçlıyoruz. Ürünlerimiz sahip oldukları farklı özellikleri ile kullanıcının rahat ve stresten uzak bir yolculuk yapmasını sağlıyor.”

PND’lerin (Kişisel Navigasyon Cihazları) özellikle İstanbul gibi metropollerde yol bulmada sıkıntı yaşayan sürücülerin vazgeçilmez yardımcısı olduğunu söyleyen Özgür Yiğiter, TomTom olarak kullanıcıların yolculuk esnasında harcadıkları zamanı daha az stresli hale getirmek için çalıştıklarını söylüyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: “TomTom’un bu yeni serisi ile sesli yönlendirme özelliği sayesinde, gideceğiniz yere rahatlıkla ulaşabiliyor, geri dönüşü olmayan bir dönüşü kaçırmak yerine ‘üç boyutlu şerit rehberi’ne sahip olabiliyor ve gideceğiniz yere vardığınızda park asistanı ile rahatça park yapabiliyorsunuz. Bu sayede kullanıcılar artık daha fazla seyahat ediyor. Önümüzdeki dönemde de sürücülerin hayatını kolaylaştıran farklı pek çok ürün sunmaya devam edeceğiz.”

TomTom Start 20 ve Start 25 ürünleri 11 cm (4.3 inch) veya 13 cm (5 inch) genişliğindeki ekran seçenekleriyle kullanıcılara daha büyük ekranda rotalarını daha iyi görmesini sağlıyor. Ürünler kullanıcılara yeni dizaynı ile aynı zamanda daha güvenli ve kolay kullanım da sunuyor.  Cihazın içinde yer alan yönlendirme sensörü ve 180 derece dönen ekranı sayesinde kullanıcı kumanda tablosunu da kolaylıkla kullanabiliyor. Bunun için kullanıcıların sadece gösterge ekranı bağlantı diski eklemeye ihtiyacı var.

TomTom Start 20 ve Start 25 için özel kampanya

Teknosa mağazalarında 16 Temmuz tarihinden itibaren satışa sunulacak olan TomTom Start 20 ve TomTom Start 25 ürünlerinden herhangi birini alan kullanıcılara Total’den 50 TL değerinde benzin hediye edilecek. 31 Ağustos’a kadar sürecek kampanya, Club Total üyesi Total istasyonlarında geçerli olacak.

TomTom  Start 20 ve Start 25 fiyatları

TomTom Start 20 (Türkiye Haritası) 11cm (4.3 inch) ekran – 269TL

TomTom Start 25 (Türkiye Haritası) 13cm (5 inch)  ekran – 299TL

TomTom Start 20 ve Start 25 özellikleri:

  • İleri Düzeyde Şerit Rehberi gerçekçi 3D görüntüsü sayesinde sürücülerin dönüş kaçırmamaları için net bir şekilde kavşaklarda hangi şeritlere geçmesi gerektiğini gösteriyor. Böylece sürücüler en zor kavşaklarda ve yol ağızlarında dahi rahat ve güvenli bir şekilde yollarına devam edebiliyor.
  • Park Etme Asistanı sürücülerin gittikleri yerin çevresinde veya yol üstünde park edebilecekleri noktaları kolaylıkla bulmasını sağlıyor.
  • Seslendirilen Sokak İsimleri özelliği sürücülerin gözlerini yoldan ayırmadan dönmeleri gereken sapakları kaçırmamalarını sağlıyor.
  • Sık Ziyaret Edilen Noktalar özelliği sürücülerin sıklıkla ziyaret ettiği yerler için birer simge seçip o adresi aldıkları notlarla özel olarak adlandırmalarını sağlıyor.
  • MyTomTom -Start 20 Serisi TomTom’un online gösterge tablosunu kullanarak, kullanıcıların cihazlarını güncel tutmalarını daha da kolaylaştırır. Kullanıcılar buraya kolaylıkla ilgi alanlarını da ekleyebiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı