Buradasınız
Home > Güncel > Tofaş’a Müşteri Odaklılık Sertifikası

Tofaş’a Müşteri Odaklılık Sertifikası

Müşteri Odaklılık Sertifikası / Tofaş / Ali Pandır / Rıza Başkan

Geçtiğimiz günlerde 1 Milyoncu Fiat Doblo’yu üreterek büyük bir başarının altına imza atan Tofaş, “Müşteri Başvurularının Ele Alınması Süreci” ile ilgili olarak ISO 10002 sertifikasına layık görüldü. 2009 yılında 3 milyonuncu aracını üretim bandından indiren ve İtalyan Fiat’ın dünya çapında üretim gerçekleştiren 170 adeti aşkın fabrikası içinde en kaliteli üretim gerçekleştiren merkezi olarak ön plana çıkan Tofaş’ın bir diğer başarısını ortaya koyan bu sertifikayla ilgili bir açıklama yapan Tofaş CEO’su Ali Pandır, kurum kültürü çalışmaları kapsamında “Müşteri Odaklılık” konusunda projeler gerçekleştirmeye devam ettiklerini ve bu konuların ele alınmasına büyük özen gösterdiklerini ifade etti.

Müşteri Odaklılık konusunda standart hale getirmeye çalıştıkları yöntemlerden birinin “Proaktif Müşteri Yönetimi” yaklaşımı olduğuna da dikkat çeken Pandır, “Proaktif Müşteri Yönetimi”nde amacımız çağrı merkezine gelen müşteri başvurularını değerlendirmek ve bu başvuruları hem şirket hem de teşkilatımız içinde ürün ve hizmetlerimizde iyileştirme sağlayacak biçimde kullanabileceğimiz yöntemleri geliştirmektir” dedi. Proje dahilinde müşterilerle doğrudan telefon görüşmeleri yapıp, müşteri forumlarına da katıldıklarını dile getiren Pandır, “Bu sayede müşterilerimiz kendilerine verdiğimiz önemi hissederlerken bizler de doğrudan onları dinleme şansına sahip oluyoruz” açıklamasını yaptı. Tofaş CEO’su Ali Pandır, Tofaş olarak bir süredir devam ettirip sonuçlandırdığı bir çalışma olan “müşteri başvurularının yönetimi ve müşteri görüşlerini şirket içinde değerlendirme” yaklaşımı ile ilgili uluslararası bir belge olan ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti – Müşteri Başvurularının Ele Alınması Sertifikasını alarak Türkiye’de otomobil üreticileri, dünyada ise Fiat fabrikaları arasında bir ilke imza attıklarını da önemle vurguladı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı