Buradasınız
Home > Güncel > TIRSAN Comvex’de 35. Yaşını Kutladı

TIRSAN Comvex’de 35. Yaşını Kutladı

Avrupa’nın en geniş treyler ürün gamına sahip olan TIRSAN, Tırsan Ar-Ge Merkezinin geliştirdiği yeni treylerleri ve DAF araçları ile Comvex 2011 fuarının odak noktasında tüm taşımacılık sektörü ve müşterileri ile buluşuyor.

Tırsan standında sergilenen ve fuara damgasını vuran treylerler;

Tırsan DAMPER

Tırsan DAMPER, SmartBoard ve TiltAlert gibi özellikleri ile teknolojiyi çalışma koşullarını kolaylaştırmak, zamandan kazanmak ve maliyetleri düşürmek amacıyla sunmaktadır. Kalite ve dayanıklılığı kullanıcıları tarafından onaylanmış olan Tırsan DAMPER; asfalt dökümünden şantiyelere, hafriyat alanlarından maden ocaklarına kadar pek çok farklı sektörde Tırsan güvencesiyle kullanılmaktadır.

Tırsan DAMPER Şasi

Hafifliği ve kaliteyi bünyesinde barındıran son teknoloji ürünü Tırsan Damper Şasiler her türlü üstyapıya uygunluğu ile geniş kullanıcı grubuna hitap etmektedir. Performansı arttıran şasi tasarımı, uzun kullanım ömrü, düşük bakım maliyeti ve yüksek ikinci el değeri nedeniyle tercih edilmektedir. Yüksek mukavemetli ST52 platformu, araç üzerinde devrilme mili, 5 kademeli hidrolik silindir, yağ tankı ve hidrolik ünite grubu monte olarak müşterilere sunulmaktadır. 3×9 ton kapasiteli BPW dingillere ve kalkar tampona sahiptir.

Tırsan Frigo

Yüksek basınçlı ve ısıtmalı pres ile rijit poliüretan ve GRP levhaları yapıştırarak yüksek dayanıklılıkta sandviç paneller üreterek oluşturulan Tırsan Frigo’lar maksimum ısı izolasyonuna ve dayanıklılığa sahip. Panel tabanı EN 283 normuna göre forklift yükü taşıyabilecek şekilde tasarlanmıştır. Yan paneller iç darbelere karşı koruma amaçlı, panel orta kısmında 140mm yükseklikte alüminyum şerit plaka ile takviyelendirilmiştir. Tırsan Frigo’lar, gıda maddelerinin uluslararası taşımacılığıyla ilgili ECE regülasyonuna uygun olan ATP-C sertifikası (FRC veya IR)’na sahiptir.

Kässbohrer Açık Kasa Semi-Treyler

Kässbohrer Açık Kasa semi-treyler ekonomik olmak, daha fazla yüklemek ve daha az yakıt tüketmek üzere tasarlanmış. Uzun süreli araştırma ve geliştirme çalışmaları sonunda üretilen özel şasi teknolojisi ile Kässbohrer Açık Kasa, daha yüksek dirence ve daha düşük boş ağırlığa sahiptir. Açık kasa semi-treylerler ihtiyaca göre platform tipte, saç kapaklı yada alüminyum kapaklı olarak üretilebilmektedir.

Tırsan Kamyon Römork

Esnek taşıma çözümleri sunan Tırsan Kamyon Römork, tenteli/perdeli, kutu tipi ve açık kasa olmak üzere üç farklı tipi ile farklı yükleme çözümleri sunabilmektedir. Kazanılan ekstra hacim ile yükleme avantajı yaratmakta, zaman ve yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Tırsan kalite ve güvencesiyle üretilen kamyon römorklar 3 tam gün gibi rekor teslim süresi nedeniyle de tercih edilmektedirler.

Tırsan Konteynır Taşıyıcı

Yeni Tırsan Konteyner Taşıyıcı ile uzayan arka tampon ve ön konsol sayesinde 5 farklı tipte konteynerı taşıyabilmek mümkün olmaktadır. Bunlar; 1×40 Ft., 1X30 Ft., 1X20 Ft. Ortada / 2X20 Ft., 1X45 Ft. (opsiyon)’dur. Tırsan Konteynır Taşıyıcı, sac kapamalı 4.900 kg ve sac kapamasız 4.600 kg ağırlığa sahiptir.

Kässbohrer Semi-Treyler Tanker

ADR’li özel alaşım alüminyum malzemeden kaynaklı konstrüksiyon Kässbohrer tanker silindirik kesittir. 5.400 kg boş ağırlığı ile yüksek taşıma kapasitesi, zaman ve yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Kässbohrer semi-treyler tankerler ADR’ye uygunluk şartı olan R111 Devrilme Mevzuatına uygundur.

Kässbohrer Silindirik Kamyon Üstü Tanker

Yüksek güvenlik standartlarına sahip olan Kässbohrer Silindirik Kamyon Üstü Tankerler 3.000 kg. boş ağırlığı ve 26.000 lt. net taşıma kapasitesi ile alttan ve üstten doluma uygun olarak üretilmektedirler. ADR’li Kässbohrer Silindirik Kamyon Üstü Tankerler ECE R 105 ve ECE R 111 mevzuatlarına tam uyumludur. ECE R 105 regülasyonu tehlikeli madde taşıyan araçların özellikle elektrik, fren, mekanik bağlantı ve tasarımda kullanılan ürünlerin yanmaya karşı dirençleri gibi yapısal niteliklerini tarif etmektedir. ECE R 111 ise tankerlerin devrilmeye karşı olan stabilite şartlarını açıklamaktadır.

Tırsan Tenteli/Perdeli Semi-Treyler

Tırsan Tenteli/Perdeli grubu Maksima, Mega Şasili Maksima, Mega ve Jumbo modelleri ile geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. Hırsızlığa karşı korumalı branda, çift kat yükleme imkanı sunan opsiyonel çift kat donanımı ve gemi emniyet (Ro-Ro) halkaları sunulan opsiyonlardan sadece birkaçıdır. K-Fix,Yükün emniyetli şekilde taşınabilmesi için çok noktadan bağlantı yapmaya olanak sağlayan ve demonte edilebilen bağlantı sistemi opsiyonludur. Hidrolik çatı kaldırma sistemi sayesinde farklı iç net opsiyonları ile hızlı yükleme ve boşaltma kolaylığı elde edilebilmektedir.

Talson Kutu Tipi Semi-Treyler

Talson semi-treylerler, patentli Talstep, Taldrive ve Talfix sistemleri ile kutu tipi taşımacılık alanında ayrıcalıklı çözümler sunmaktadır. Talson’un özel sistemleri hava kargo taşımacılığı, dağıtım, tekstil taşımacılığı ve çift katlı taşımacılık için üretilen multifonksiyonel araçlar olarak tasarlanmaktadır. Düşük boş ağırlığı sayesinde, daha fazla yükleme imkanı ve yüksüz seyir durumunda yakıt tasarrufu sağlayan araç, Özel kapı kilit sistemleri ile değerli eşyaların taşınması daha güvenli hale getirilebildiği gibi, telematics ve immobiliser gibi sistemlerle araçların hareketi uzaktan kontrol edilerek yönetilebilmektedir. Talson treylerler uzun kullanım ömrü ile tercih edilen kutu tipi araçlardır.

DAF Çekiciler

DAF XF105.460

DAF’ın en prestijli aracı olan DAF XF105 serisi olan araç, 12,9lt’lik Paccar MX motoru ile uyum içinde çalışan aktarma organları sayesinde en yüksek performansı en düşük yakıt sarfiyatı ile sağlar. 2000-2500 Nm arası yüksek torku 1000-1410 devirler arasında çıkarmaktadır. SMART enjeksiyon sistemi ve DAF SCR teknolojisi sayesinde MX motor, Euro5 ve EEV egzoz gazı emisyon standartlarını karşılamaktadır.

DAF CF85.410

Çekici ve kamyon yapılı kullanımına uygundurlar. XF105’te olduğu gibi 12,9lt’lik Paccar MX motorla donatılmış olan CF85 serisi düşük yakıt tüketimini garanti eder. CF85 araçları, 2011 EEC egzoz emisyon regülasyonlarını tamamıyla karşılayan SCR ve EEV egzoz emisyon azaltım sistemlerine sahiptir. Kullanılan ZF 12&16 vites seçenekli AS-Tronik şanzıman seçenekleri ile sunulmaktadır.

DAF CF85.410 Euro5 8X2 Kamyon

ADR’ye tam uyumlu DAF CF85.410 8X2 aracı 27 m3’lük hacimli akaryakıt tankeri olarak kullanılmaktadır. 2000 Nm’lik yüksek torku 1000-1410 devirler arasında çıkartan ve kullanılan 16 vitesli yeni tip manuel şanzımanı ile birlikte minimum yakıt sarfiyatı avantajını sunan Euro5 normlarının üstünde egzos emisyonunu sağlayan EEV teknolojisiyle donatılmıştır. Önde bulunan her iki dingil 7.500 kg’lık, arka çekiş dingili 12.000 kg’lık ve arka ilave dingil 7.800 kg’lık yük taşıma kapasitesine sahiptir. DAF CF85.410 8X2 araçları her türlü yüksek tonajlı yükün taşınmasına olanak veren şasi yapısıyla dizayn edilmiştir.

DAF CF85.360 Euro5 6X2 Kamyon

Üzerinde Putzmeister M38-4 tipi beton pompası bulunan DAF CF85.360 Euro5 6X2 aracı inşaat şantiyeleri ya da hafriyat alanları gibi her türlü bozuk yol şartlarında, yüksek çekiş gücü gerektiren tüm taşımacılık koşullarında güvenle kullanılmaktadır. CF85.360, 1775 Nm’lik yüksek torku 1000-1410 devirler arasında çıkartmaktadır. Minimum yakıt sarfiyatı sağlayan Euro5 normlarının üstünde egzos emisyonunu sağlayan EEV teknolojisine sahip.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı