Buradasınız
Home > Güncel > Ticari Araçlar’da Yüzde 3 Yakıt Tasarrufu

Ticari Araçlar’da Yüzde 3 Yakıt Tasarrufu

Shell & Turcas, ana ürün kategorisindeki ilk ve tek düşük kükürtlü tasarruf sağlayan ürünü Shell FuelSave Diesel’i geçtiğimiz ay halkın hizmetine sunmuştu. Yüksek performanslı motor ve ticari araçlarla gerçekleştirilen en son Shell testleri, tasarruf formülü içermeyen alışılmış dizel yakıtıyla kıyasla %3 oranında yakıt tasarruf edildiğini gösterdi. Shell & Turcas Petrol A.Ş. Pazarlama Müdürü Pınar Mavituna,  FuelSave Diesel’in yakıt tasarrufu sağlamak, araçların motor performansını daha uzun bir süre yüksek bir seviyede tutmak ve araç filosunun yakıt tüketimine bağlı CO2 salımını düşürmek için geliştirildiğini açıklıyor.

Shell’in, 100 yıllık tarihinde yakıt geliştirme alanındaki öncülüğünün en son örneği, ana ürün kategorisindeki ilk düşük kükürtlü ürünü Shell FuelSave Diesel; motor verimliliğini arttırmak ve yakıt maliyetlerini düşürmek hedefiyle geliştirildi. Shell FuelSave Diesel’in yakıt formülündeki özel temizleme bileşeni, enjeksiyon sisteminde birikimlerin oluşması ve tabakalaşmasını ve bununla birlikte yakıt tüketiminin artmasını önlemeye yardımcı oluyor.

Shell & Turcas Pazarlama Müdürü Pınar Mavituna; sürekli artan rekabet, büyüyen maliyet baskıları, daha yüksek sürüş performansları ve araç filosunun artan iş yoğunluğunun taşımacılık sektörünün verimliliğinin artırılmasına yönelik çözüm arayışlarını  gündeme getirdiğini vurguluyor. Mavituna şöyle devam ediyor:

“Yeni Shell FuelSave Diesel yakıtımızla pazarın bu taleplerine yanıt veriyoruz. Yapılan testler bu yakıtla ticari araçların  yüzde 3’e varan oranda yakıt tasarrufuna ulaşabildiklerini gösteriyor.  Shell olarak tasarruf konusunda yaptıklarımız bununla sınırlı değil. Müşterilerimizi ve filolarımızı tasarruflu yakıt kullanımı konusunda eğitiyoruz. Bu konu hakkında araştırmalar yaptırıyoruz ve bu araştırmalarda gördük ki Türk halkı zaten tasarruf yapmayı biliyor. Yakıt tasarrufunun ülke ekonomisine katkısı kadar; daha az yakıt masrafı ve daha temiz çevre anlamına geldiği için önemli olduğunu düşünüyoruz. Hesaplamalarımıza göre Shell FuelSave Kurşunsuz 95’i piyasaya sunduğumuz Temmuz 2009’dan bu yana sürücüler bu ürünü kullanarak yaklaşık 20 milyon litre tasarruf ettiler.  Bu tasarruf miktarının dizel motorlar için geliştirilen Shell FuelSave Diesel ile daha da artacağından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı