Buradasınız
Home > Güncel > The Drivers Fuel Challenge Türkiye Sonuçları Açıklandı

The Drivers Fuel Challenge Türkiye Sonuçları Açıklandı

Volvo Kamyon’un yakıt tüketimi konusuna dikkat çekmeyi amaçladığı ve tüm dünyada 17 ülkenin katılımı ile gerçekleşen “The Drivers’ Fuel Challenge” yarışmasının Türkiye final sonuçları açıklandı. Dünyanın yakıtı en verimli şekilde kullanarak, en yüksek performansa ulaşan sürücüsünü aradığı yarışma Türkiye’de de büyük ilgiyle karşılandı. Eylül ayı boyunca İstanbul, Bolu ve Mersin’de düzenlenen heyecan dolu bölge elemelerinden sonra Türkiye finali İstanbul’da gerçekleştirildi. Volvo Group Türkiye Genel Müdürü Martin Ericsson ile Volvo Kamyon Doğu Avrupa Bölümü CRM ve Proje Müdürü Alco Bor’un katılımlarıyla gerçekleşen final heyecanında İstanbul’dan yarışmaya katılan Burhan Üregül, The Drivers’ Fuel Challenge yarışmasının birincisi olarak Türkiye’yi Göteborg’da düzenlenecek dünya finalinde temsil etme hakkını kazandı. Yine İstanbul’dan Rauf Uluç ikinci olurken, Mersin’den yarışmaya katılan Osman Demir üçüncülük ödülünü kazandı.

Volvo Kamyon The Drivers’ Fuel Challenge yarışmasına 17 ülke katıldı. 17 ülkede başvuru elemelerinden sonra yaklaşık 2000 yarışmacı direksiyon başına geçti. Belli bir rotada, en iyi yakıt tasarrufu performansı için düzenlenen İstanbul, Bolu ve Mersin’de tamamlanan eleme turlarının ardından Türkiye Şampiyonu olan Burhan Üregül, dünya birinciliği için 20-23 Ekim’de Göteborg’ta gerçekleştirilecek yarışmaya katılacak. Burhan Üregül, eğlence dolu aktivitelerin dahil olduğu bir Göteborg seyahati de kazanırken, Drivers’ Fuel Challenge’ın tüm dünyadaki galibi ise bir misafiri ile birlikte yaklaşık 15.000 dolar değerindeki bir Volvo deneyimi için özel davetiyenin sahibi olacak.

İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda gerçekleşen finale, Volvo Group Türkiye Genel Müdürü Martin Ericsson ve Volvo Kamyon Doğu Avrupa Bölümü CRM ve Proje Müdürü Alco Bor basın toplantısının ardından direksiyona geçerek start verdiler. Volvo Group Türkiye Genel Müdürü Martin Ericsson konuşmasında; ”Müşterilerimizin kârlılığı için yakıtın her bir damlasının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bununla birlikte müşterilerimizin sağladığı bir damla yakıt tasarrufunun tüm dünya açısından öneminin de bilincindeyiz. Volvo Kamyon olarak son teknolojiyle geliştirdiğimiz ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile üst seviyede yakıt tasarrufu sunuyoruz. Ancak tüm teknolojilere rağmen kısa vadede yakıt tasarrufu sürücüye bağlıdır. Bir sürücünün yılda 100.000 km yol kat ettiğini düşünürsek, tasarruflu kullanım ile ortalama 2500 litrelik tasarruf sağlayabildiği görülebiliyor. 100 km’de sağlanabilecek 2,5 litre yakıt tasarrufu ile tüm dünya genelindeki ticari taşımacılığı düşündüğümüzde bir damlanın bile ne kadar değerli olduğunu söylemek hiç de zor değil. Bu nedenle Volvo olarak yakıt verimli sürüşü teşvik etmek ve bu konuda deneyimli olan sürücüleri ödüllendirmek adına dünya çapında The Driver’s Fuel Challenge yarışmasını düzenliyoruz. Bu finalde Türkiye’nin en tasarruflu yakıt kullanan sürücüsünü birlikte tebrik edeceğiz ve kendisini dünya finaline yolcu edeceğiz. Yarışmanın sonunda hak kazanılan ödüller bir yana dünyanın yakıtı en verimli kullanan sürücüsü ünvanına sahip olmak en büyük ödül olacak” dedi.

Volvo Kamyon Doğu Avrupa Bölümü CRM ve Proje Müdürü Alco Bor ise açıklamasında; İlk olarak size Volvo Kamyon’un yakıt verimliliğine odaklanan Every Drop Counts kampanyasından bahsetmek istiyorum. Üç yıl sürecek bu kampanya ile yakıt verimliliği ile ilgili çalışmalarımızı tüm dünyada tanıtmayı amaçlıyoruz. Biliyoruz ki daha düşük yakıt tüketimi hem müşterilerimiz hem de çevre için önemli. En verimli kamyon ve çekicilere sahip olmaktan gurur duyuyoruz. Ayrıca bir yandan en son teknoloji ile araç donanımlarımızı sürekli geliştirirken, diğer yandan daha basit tedbirler ile büyük tasarruflar sağlanabileceğini göstermek istiyoruz. Alınabilecek yakıt tasarrufu tedbirlerinin çeşitliliğini göstermek için, yakıt tüketimini ve çevre üzerindeki olumsuz etkileri azaltmayı amaçlayan “Her Damla Değerlidir” adı verilen bir felsefe sunuyoruz. The Drivers’ Fuel Challenge yarışması da bu felsefemizin bir parçası” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı