Buradasınız
Home > Foto Galeri > Tesla Rakibi Mercedes EQ Paris’te Sahne Aldı

Tesla Rakibi Mercedes EQ Paris’te Sahne Aldı

CARMEDYA.COM – Mercedes-Benz, Tesla gibi güçlü bir rakibini alt edebilmek için tamamen elektrikli EQ modelini 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıttı. Önümüzdeki bir kaç yıl içinde üretimde olacak olan Mercedes EQ, 402 Hp güç ve 700 Nm tork değerinde elektrikli motora sahip. İki aks arasına yerleştirilen piller ile 500 Km menzile sahip model rakibinin pazar payından çalacakmış gibi görünüyor.

 

Mercedes pil dolum konusundaki sorunuda ortadan kaldırmayı planlıyor. Özel hızlı bir şarj ünitesiyle model 5 dakika içerisinde 100 Km menzile ulaşacak enerji ile hazır duruma gelebilecek. Modelin elektrikli olduğu ön paneldeki dijital ızgara renginden anlaşılıyor. Panelin yanı sıra marka logosuda dijital olarak tasarlanmış. Modelin 2019 yılında pazara sunması planlanıyor. Rakibi Tesla Model X bu durumdan nasıl etkilenecek hep girlikte göreceğiz.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı