Buradasınız
Home > Güncel > Tesla Modelleri Artık Daha Güçlü

Tesla Modelleri Artık Daha Güçlü

CARMEDYA.COM – Tesla modelleri gelişimlerine devam ediyor. Görünümünde bir yenilik bulunmayan Model S ve Model X ikilisinin asıl farklılıkları yeni bataryalarında yatıyor. Farklı üniteler sayesinde araçlar daha yüksek performansa sahip.

Sadece çift motor ve dört tekerlekten çekiş ikilisiyle alınabilen araçlardan Model S, 100 kWh kapasiteli pilleri sayesinde 0’dan 97 km/s sürate 2.5 saniyede ulaşabilirken menzili de Avrupa test standartlarında 600 km’nin üzerine çıkıyor.

Model X için de aynı güncellemeyi sunan Tesla bu araçta 2.9 saniyelik 0’dan 100 km/s sürate ulaşma süresi açıklarken menzilin de 540 km’nin üzerine çıktığını belirtiyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı