Buradasınız
Home > Güncel > Techart’tan Carrera’ya Sihirli Dokunuşlar

Techart’tan Carrera’ya Sihirli Dokunuşlar

Techart 911 Carrera ve Carrera S için ürettiği body kitte köklü değişikliklere imza attı. Bu değişikliklerin başında ön kısım geliyor. Ön tampon altındaki spoyler areodinamik anlamda otomobile olumlu katkıda bulunuyor. Ayrıca hava ızgaralarında kullanılan ilave parçalar da hem dış görünümü olumlu yönde etkilerken hem de hava kanallarından gelen havanın yönlendirme konusunda katkı sunuyor. Farlarda kullanılan ince çıta araca ayrı bir hava katıyor.

Ön taraftaki nazik dokunuşlar arka kısımda kendini daha sert çizgilere bırakıyor. Kenarları aşağıya doğru bakan büyük spoyler otomobile farklı bir hava katıyor. Standart 911 Carrera’lardan daha sert görünüm sunan bu spoyler Techart’ın sportif kimliğini de sergiliyor. Arka kısımda tamponun modifikasyondan oldukça etkilendiği bölüm. Tamponun alt kısmı Techart’ın yeni geliştirdiği egzoz sistemine göre şekillendirilmiş. Son susturucular ve arka tampon oldukça uyumlu bir hava yakalamış.

TECHART Porsche 911

911 Carrera ve Carrera S için Techart Formula serisi 5 kollu 20 inç hafif alaşımlı jantları dışında 21 inçlik Formula III kodlu jantlarını sunuyor. Techart müşterisi bu iki jant seçeneği arasında karar veriyor. 2 jant seçeneği de araca oldukça yakışıyor.

Spor bir otomobilin iç mekanı da kimliğini yansıtmalı. Techart, bunu 911 Carrera’da çok iyi yansıtıyor. Cenevre Motor Show için hazırlanan Sarı renkli bu otomobilde kaliteli alkantara ve siyah deri kullanıldı. Deri alkantarada dikişler renk kombinasyonuna uygun şekilde gerçekleştirildi. Sarı ve siyah uyumu kokpittede kendini gösteriyor. Kimi yerde mat siyah ve karbon fiber de renk uyumuna katkıda bulunuyor. Techart’ın 3 kollu sportif direksiyonu ile iç mekandaki değişim noktalanıyor.

Techart Türkiye mümessili F355’te yakın gelecekte 911 Carrera’yı bu halde göreceğiz. Siparişlerin şimdiden geldiğini belirten firma yetkilileri İstanbul sokaklarında yakın zamanda böyle bir otomobilin dolaşacağını belirtiyor.

TECHART Porsche 911

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı