Buradasınız
Home > Güncel > Techart Magnum Porsche Cayenne Türkiye’de

Techart Magnum Porsche Cayenne Türkiye’de

F355, Techart’ın mümessilliği aldıktan hemen sonra elindeki diğer lüks tuning markaları gibi atağa geçti. Porsche markasında tuning denildiğinde akla gelen ilk marka olan Techart, Cayenne modeli için Magnum adını verdiği gövde kiti geliştirdi.

Sadece 1000 adet üretilecek olan bu yüksek kalitedeki Magnum kit, şu an sadece tek araç için gündemde ve kit Türkiye’deki şanslı bir Cayenne’e takılacak. Magnum kit Techart’ın bu gne kadarki bilgi birikimini yansıtıyor. Techart Magnum kitin ön kısımda aerodinami ve ideal havalandırma düşünülerek tasarlanan tampon dikkat çekiyor. Tabi ki görsellikte atlanmamış. Büyük hava girişler çok iyi yerleştirilmiş gündüz farları ve 4 adet sis farı tamponu sıra dışı kılıyor. Motor kaputu karbon fiberden yeniden dizayn edilmiş. Böylece hafif bir kaput elde edilirken daha sportif bir görünüm sunulmuş. Kaputtaki hava kanalları ile motorun sıcak havasının dışarı atılması sağlanmış.

Yan kısımda kullanılan ve çamurlukların devamı niteliğinde yapılan kabartmalar araca farklı bir tarz katıyor. Yan eteklerle birlikte aracın genişliği 92 mm artmış.

Magnum’un etkili tasarımı arka kısımda da devam ediyor. Tavan spoyleri ve arka camın alt kısmındaki spoyler ilk dikkat çeken detaylar arasında. Arka tamponun difizor bölümünde Techart’ın tıpkı ön kısımda 4 sis farı gibi klasikleşen iç içe geçmiş çift çıkışlı son susturucular sportif görünümü destekliyor.

Magnum kit içerisinde bulunan Techart’ın geliştirdiği havalı süspansiyonda sport modu bulunuyor ve bu sayede daha alçalanve sertleşen süspansiyonla araç süper spor bir otomobil gibi tepki vermeye başlıyor.

Magnum kitte jant ölçüleri tüketici tercihine bırakılıyor. 20, 21, 22 ve 23 inç büyüklüğündeki Techart jantlar arasından seçim yapılabiliniyor.

Techart Magnum’un iç mekanı da deri işçiliği oldukça zarif. İnce deri tercih edilen Magnum kitte işçilik kalitesi oldukça başarılı. İç mekanda ayrıca kullanılan spor pedal kiti de Magnum kite dahil olarak sunuluyor.

Magnum kitten 1000 adet üretilecek ve ilk üretilen kitte Türkiye’de satılacak. Daha sonra ise sipariş üzerine F355 Magnum kiti ithal edecek.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı