Buradasınız
Home > Güncel > Tata Lüks SUV Pazarına Giriyor

Tata Lüks SUV Pazarına Giriyor

Hindistan’ın en güçlü otomobil üreticisi Tata Motors, lüks SUV sınıfında rekabet etmeye hazırlanan iki yeni model üzerinde çalışmalara başladı. Modellerin teknolojileri yine Tata Motors’a ait Jaguar Land Rover’dan alınacak.

Markanın yeni aldığı kararla artık Jaguar ve Land Rover olarak iii ayrı marka yerine Jaguar Land Rover veya kısa adıyla JLR olarak anılan grubun tüm bilgi birikimi ve teknolojisi Tata logolu yeni SUV modellerine aktarılacak.

Tata’nın beş ve yeti koltuklu SUV modelerinin 2017 yılında tanıtılması planlanıyor. Her iki SUV modelinin de performansı ve sürüş dinamikleri JLR tarafından desteklenecek.

Tata tarafından yapılan açıklamada, modellerin sadece Güneydoğu Asya ve Orta Doğu pazarlarında satılacağı, Avrupa ve ABD pazarlarına ise girmeyecekleri belirtildi. Tata yılda 80 bin SUV satmayı hedefliyor.

Tata, Jaguar ve Land Rover’ı Ford Motor Company’den 2008 yılında satın almıştı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı