Buradasınız
Home > Güncel > Tasarım Ödüllü Kia Venga Türkiye’de

Tasarım Ödüllü Kia Venga Türkiye’de

Kia’nın sadece Avrupa’da, Avrupalı müşteriler için ürettiği MPV modeli Venga, Türkiye’de satışa sunuldu.

Kia Venga, şehirli bir ailenin ihtiyaç duyabileceği tüm kullanışlılık ve esnekliği sağlıyor. Ayrıca, bu segmentte şimdiye kadar sunulmuş olan en stil sahibi araç olma iddiasıyla yola çıkıyor.

Venga ülkemizde 1,6 lt. benzinli otomatik vites ve 1,6 lt. CRDi dizel motor düz vites olmak üzere 2 farklı seçenek ile satışa sunuluyor. Kia Venga 1,6 lt. benzinli otomotik vites 40 bin 500 TL, Kia Venga 1,6 lt. CRDi dizel ise 41 bin 500 TL fiyat etiketiyle pazarda yerini aldı.

Otomobil, lansmanının hemen sonra en prestijli uluslararası tasarım ödüllerinden olan IF ve Red Dot ödüllerinin her ikisini de  alarak büyük  bir başarıya imza attı.

Tasarımı, mühendisliği ve üretimi Avrupa’da yapılan 4068 mm uzunluğundaki Kia Venga, sınıfına göre alışılmışın üzerinde bir teker açıklığı (2615 mm), kabin hacmini arttırmak amacıyla 1600 mm tavan yüksekliğine ve sınıfında en iyi değer olan 1765 mm genişliğine sahip.  Kia Venga, geniş hacimli bir bagaj bölmesi sağlamak amacıyla kayabilen (130 mm’ye kadar) zemine kadar katlanabilen 60/40 oranında bölünmüş arka koltuklara sahip. Aracın kabinini doğal gün ışığı ile doldurmak için standart olarak komple camdan panoramik  sunroof ile donatılmış.

Venga, içindekilere maksimum koruma sağlamak amacı ile en yeni aktif ve pasif güvenlik teknolojilerini kullanıyor. Tüm Venga modelleri her tekerlekte, Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (Electronic Brake-force Distribution, EBD) özelliğine sahip anti-kilitleme ABS’li disk frenlere ve Acil durum Fren Destek Sistemi’ne (Brake Assistance System, BAS) sahip.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı