Buradasınız
Home > Güncel > Tarihi Otomobillerle Tarihi Ralli

Tarihi Otomobillerle Tarihi Ralli

Tükiye’nin ilk klasik otomobil sivil toplum kuruluşu Klasik Otomobil Kulübü‟nün düzenlediği, antika otomobil tutkunu herkesin büyük ilgi ve merakla beklediği klasik otomobil ralli heyecanı 19-20-21 Mayıs 2011 „de “XIV. Bodrum Tarihi Batı Anadolu Klasik Otomobil Rallisi” adı altında, Bodrum‟da devam ediyor.

Gerek konumu, gerekse doğal güzellikleri açısından Türkiye‟nin incisi olan Bodrum, bu kez de Klasik Otomobillere ev sahipliği yapıyor. Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odası‟nın büyük destekleri ile gerçekleşecek olan ralli, 19 Mayıs Perşembe günü Bodrum kalesinden start alacak.

Türkiye Klasik Otomobil Şampiyonası‟nın II. ve en uzun parkuruna sahip bu rallide 1930 ile 1979 yılları arasında üretilmiş birbirinden değerli otomobiller 2 gün içinde toplam 600 km.lik bir yol kat ederek Genel Klasman kupası için birbirleri ile kıyasıya taktik yarışına girecekler. Toplam 6 kategoride ödül verilecek bu rallide Sprit of the Rally (Ralli Ruhu) ve Against All Odds (her şeye rağmen) genel klasman kupasından sonra en fazla istenen kupa olma özelliğini taşıyor.

Organizasyonu yapan ve yıllardır Türkiye‟nin çeşitli illerinde FIVA (Avrupa Tarihi Taşıtlar Federasyonu) Onaylı Ralliler düzenleyen Klasik Otomobil Kulübü As Başkanı Doktor Hasan İnsel ise” Bu ralli bizim için sadece koşulacak uzun bir parkur değil aynı zamanda Şampiyona‟nın da çok önemli bir ayağı, tüm yarışmacılar büyük final için heyecan içindeler” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı