Buradasınız
Home > Güncel > Sutton’dan Ford Mustang Modifikasyonu

Sutton’dan Ford Mustang Modifikasyonu

Ford’un efsane haline gelen modeli Mustang için yapılan çalışmalar, aracın resmen Avrupa pazarında satılmaya başlanmasıyla birlikte hareketlilik kazandı. Araç üzerinde çalışanlar arasına bir de İngiliz katıldı.

Mustang için hazırlanan karbon fiber parçalar arasında splitter, yan etekler, ek hava giriş ve çıkışlarına sahip kaput, spoiler ve difüzör bulunurken farklı çap ve tasarımda sunulan jantlarla yeni egzoz sisteminin dörtlü çıkışı görünümü farklılaştırmış.

Süspansiyon ve fren sistemleri de elden geçirilen aracın iç mekanında büyük bir değişiklik bulunmasa da “Sutton” logolu kafalıklar, karbon fiber kaplamalar ve vites kolunun yanına eklenen sürüş modu seçim düğmesi dikkatlerden kaçmıyor.

Otomobilin kaputu altında görev yapan, turbo beslemeye sahip, 2.3 litre hacimli motorun gücünü 330 beygire yükseltebilen Sutton asıl çalışmayı v8 motor üzerinde yapmış. 5 litre hacimli motor, atmosferik beslemeyle 440 beygir güç üretebilir hale getirilirken kompresör besleme yardımıyla 645 ve 700 beygir güç sunan iki seçeneği daha bulunuyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı