Buradasınız
Home > Güncel > Sürücü destek sistemleri test ettirilmiyor

Sürücü destek sistemleri test ettirilmiyor

CARMEDYA.COM – Otomobillerin sürücü destek sistemleri her geçen gün birbirileriyle yarışıyor. Ancak bunları kaçımız kullanıyoruz? Aracınızda olan sürücü destek sistemlerini kaçımız biliyor?

 

Hangi özellikler test ettirilmiyor?

Yurt dışında yapılan bir araştırmada, araç satın alanların %70’i otomobillerinin özelliklerini bilmeden satın alıyor. Bu özellikler arasında uyarlanabilir hız sabitleme sistemi, otomatik acil frenleme ve şeritte tutma asistanı yer alıyor. Sürücülerin sadece üçte biri bu özellikleri test sırasında deneyimleyebiliyor.

Bu gibi özelliklerin denenememesinin sebeplerinden biri ise bayilerin bu opsiyona sahip olan otomobillerini bünyesinde barındıramaması. Bunun yanında bayi satış elemalarının satış odaklı çalışmaları. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü tarafından yapılan bir ankete göre, AgeLab, görüşme yapılan satış elemanlarının sadece% 35’inin gelişmiş güvenlik özelliklerini kapsamlı bir şekilde açıklayabildiğini bildirdi. Ayrıca bu sorunun eğitim eksikliği ve bayilerdeki çok hızlı olan eleman sirkülasyonundan kaynaklandığı da belirtildi.

 

Alper Güler
2008 yılından bu yana otomobil yayıncılığı sektörünün her alanında görevlerde bulunan Alper Güler, Türkiye’de dijital otomobil yayıncılığına Otomobil Dünyam çatısı altında başlatmıştır. 2014 yılında Doğan Yayın Holding bünyesinde çalışan Alper Güler, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup adını alan Carmedya’da görevine devam etmektedir. Bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.
https://www.carmedya.com

    Benzer yazılar

    Yukarı