Buradasınız
Home > Güncel > Şubat’ta Türkiye’de

Şubat’ta Türkiye’de

Maserati MC Stradale

Tofaş çatısı altında yer alan FerMas, Maserati model ailesinin en hızlı, en güçlü ve en hafif modeli olmasıyla da dikkatleri üstüne çeken olan GranTurismo MC Stradale’yi Şubat ayından itibaren Türkiye’de satışa sunuyor. 2011 yılında tüm dünyada sadece 300 adet üretilecek olan Maserati Gran Turismo MC Stradale için Türkiye’den de müşteriler sipariş verebiliyorlar. Keskin yol tutuş özelliklerine sahip olmasının yanı sıra 300 km/s’nin üstünde hıza erişebilmesiyle de farkını ortaya koyan Maserati GranTurismo MC Stradale, Maserati’nin üç yarış programından edinilen yol tutuş özellikleri ve aerodinamik unsurlar konusundaki dersleri bünyesine katarak sürüş ihtiyaçlarını yarışma arzularıyla dengeleyebilen model talebini karşılıyor.

Maserati GranTurismo MC Stradale, elektronik MC Race Shift vites kutusunun vites değiştirme sürelerini, kullandığı gelişmiş elektronik sistem sayesinde sadece 60 milisaniyeye indirmesiyle dikkat çekiyor. Bu sayede 0-100 km/s hızlanma zamanını Maserati GranTurismo MC Stradale sadece 4,6 saniyede tamamlayabiliyor. Bununla birlikte Maserati GranTurismo MC Stradale aynı zamanda, yalınlaştırılmış kokpit paneli düzeninde bir üst seviyeye çıkarılmış “Otomatik” ve “Spor” modlarının yanı sıra özel bir “Yarış” moduna sahip olan Maserati tarihindeki ilk model olmasıyla da ön plana çıkıyor. Arka koltukların çıkarılan Maserati GranTurismo MC Stradale,  MC12’den sonra Maserati’nin ilk iki kişilik otomobili unvanını da kazanıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı