Buradasınız
Home > Güncel > Subaru’nun Hedefi Birincilik

Subaru’nun Hedefi Birincilik

39. ADAC Zurich 24 Saat yarışlarına Subaru WRX STI ile katılacağını duyuran Subaru Tecnica International, yarışma için araç üretmeye henüz 2009 yılında başlamış olmasına ve bu yarışa sadece 3’üncü kez katılım gerçekleştiriyor olmasına rağmen, 2011 hedefini SP3T klasmanında birincilik olarak açıkladı.

Yarışmanın gerçekleşeceği Nürburgring pisti, Almanya’nın Nürburg köyü yakınında motor sporları alanındaki en zorlu komplekslerden biri olarak tanınıyor. 5.1 km’lik Grand Prix ve 20.8 km’lik Old Course olarak da bilinen Nordschlefe pistlerini kapsayan Nürburgring’te, 39. ADAC Zurich 24 Saat yarışında SP3T klasmanında 23 araç yarışıyor.

Birincilik için iddialı Subaru WRX STI, hafifliği, 4 kapılı gövdesinden güç alan geliştirilmiş aerodinamik yapısı ve EJ20 turbo motor gibi üzerinde ekstra durulmuş özellikleri ile dikkat çekiyor. Yeni süspansiyon ve yol tutuş özellikleriyle de iddiasını artıran Subaru WRX STI’nin, ezeli rakipleri arasına Audi TT ve A3 gibi marka ve modellerden sonra bu yıl Mini Cooper da katıldı. Büyük heyecana sahne olması beklenen yarışta, Subaru’nun takım kaptanlığını 2008’den beri sürücü olarak yarışa katılan Toshihiro Yoshida üstlenecek.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı