Buradasınız
Home > Güncel > Subaru Legacy Tam Not Aldı

Subaru Legacy Tam Not Aldı

Subaru Legacy’nin Japon versiyonu, çarpışma güvenlik performansı testlerinin yanı sıra yayaların baş ve ayaklarının korunması testlerinden de birincilikle çıkarak JNCAP’tan 5 yıldız aldı. Ön ofset çarpışma testinden, yandan ve arka yandan çarpışmalarda boyun incinmesine karşı koruma performansından, yayaların baş ve ayaklarının maksimum oranda korunmasından en yüksek notu alan Subaru Legacy dünya çapında en güvenilir otomobiller arasında yer aldığını kanıtladı.

JNCAP, Emlak, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı ve NASVA* tarafından gerçekleştirilen Japonya’da satışa sunulmuş olan araçların güvenlik performanslarını değerlendiriyor. Geçtiğimiz yıl JNCAP’ın GRANDPRIX’le Ödüllendirdiği tek otomobil olan Legacy aynı zamanda Amerikan Insurance Institute of Highway Safety (Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü) tarafından 2010’un “En Güvenli Tercihi” olarak ödüllendirilmişti.  Subaru Legacy, Avustralya Yeni Otomobil Değerlendirme Programı (ANCAP) tarafından yapılan çarpışma dayanıklılık testinin son raundunda da kullanıcı güvenliği açısından 5 Yıldız (En yüksek seviye) almıştı. Aynı şekilde IMPREZA modeli de 2008 yılında ‘07/’08’ JNCAP Grand Prix’i kazanmıştı. FORESTER ise 2009 yılında “Mükemmel Araç” unvanına layık görülmüştü.

Subaru diğer modellerinde olduğu gibi Legacy’de de Symmetrical AWD sistemi ve yatay yerleşimli Subaru Boxer Motor standart olarak bulunuyor. Symmetrical AWD, motor gücünü 4 tekerleğe eşit olarak dağıtarak üstün yol tutuş ve güvenlik sunarken yatay yerleşimli Subaru Boxer Motor, sessiz ve titreşimsiz çalışarak güçlü performans ve kusursuz denge sağlıyor. 

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı