Buradasınız
Home > Güncel > Stoner Evinde Güldü

Stoner Evinde Güldü

MotoGP Casey Stoner Avustralya

MotoGP’de sezon sonuna iki yarış kala yapılan Avustralya Grand Prix’sinden zaferle çıkan isim Ducati’nin Avustralyalı sürücüsü Casey Stoner oldu. Stoner, Phillip Island’da gerçekleşen yarışla birlikte kariyerinde aynı pistte üst üste dördüncü kez yarış kazanarak, önemli bir başarıya da imza attı.

Yarışa pol pozisyonda başlayan Stoner, seyirci desteğini de arkasına alarak, baştan sona rahat bir yarış çıkardı ve bu sezonki üçüncü zaferini elde etti. Geçen yarışta bu sezon şampiyonluğunu ilan eden Lorenzo’nun 8.598 saniye önünde yarışı tamamlayan Avustralyalı sürücü, bu yarıştaki iddiasını test ve sıralama turlarında da ortaya koyduğundan sonuç kimse için sürpriz olmadı.

Fiat Yamaha’nın şampiyon sürücüsü Jorge Lorenzo’nun ikinci sırada tamamladığı yarışta podyuma çıkan üçüncü isimse Valentino Rossi oldu. Lorenzo elde ettiği sonuçla bu sezon 14., 50 yarışlık MotoGP kariyerinde ise 33. kez podyuma çıkma başarısını gösterdi.

Yarış boyunca ilk iki sıradaki sürücüler rahat bir yarış çıkartırken, çekişme üçüncülük için yaşandı. Son turlarda Rossi ile Nicky Hayden arasında neredeyse omuz omuza bir mücadele yaşanırken, bitime üç tur kalan Hayden Rossi’yi geçti ancak son turda Rossi yerini geri alarak, rakibinin 0.038 saniye önünde üçüncü olmayı başardı.

Bu sezonun en çok dikkat çeken ismi Ben Spies ise beşinci olarak, sezonun çaylak pilotları arasındaki en başarılı isim olarak öne çıktı.

[table id=44 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı