Buradasınız
Home > Güncel > Stoner Vites Büyüttü

Stoner Vites Büyüttü

MotoGP / Casey Stoner / Japonya Grand Prix

MotoGP’de bu sezonki ilk zaferini geçen yarışta Aragon’da elde eden Casey Stoner, Japonya’daki mücadeleden de galip ayrılarak, üst üste ikinci kez yarışı ilk sırada bitirmeyi başardı.

Sezon sonuna çok az bir zaman kala yaptığı çıkışla dikkatleri üzerine çeken Avustralyalı sürücü, sezonun 14. yarışı olan Japonya Grand Prix’sindeki performansıyla nefesleri kesti. 24 tur zerinden koşulan yarışapol pozisyonda başlayan Andrea Dovizoso, daha ilk tur sona ermeden yerini Stoner’e kaptırdı ve çok önemli bir avantajdan oldu. Tüm yarış boyunca ilk sıradaki yerini koruyan Stoner, Japonya’nın Motegi Pisti’nde gerçekleşen yarışta rahat bir zafer elde etmeyi başardı.

Dovizioso’nun ikinci olduğu Motegi’deki mücadeleye asıl damgasını vuran Valentino Rossi ile Jorge Lorenzo arasında son turlarda yaşanan neredeyse omuz omuza mücadele oldu. Son turda Lorenzo bir an üçüncü sıraya yükseldiyse de pes etmeyen Rossi son anlarda rakibini geçerek, podyuma çıkmayı başaran üçüncü sürücü oldu.

Alınan bu sonuçlarla Stoner, genel klasmanda üçüncü sıradaki yerini korurken, Dovizoso gelen klasmanda Rossi’nin önüne geçerek dördüncü sıraya yükseldi. Genel klasman lideri Lorenzo’nun bu sezon ikinci kez podyuma çıkamaması ise takımı ve hayranlarını hayalkırıklığına uğrattı.

[table id=36 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    One thought on “Stoner Vites Büyüttü

    Comments are closed.

    Yukarı