Buradasınız
Home > Güncel > STI Efsanesi BRZ İle Devam Ediyor

STI Efsanesi BRZ İle Devam Ediyor

Subaru otomobillerinin üreticisi Japon endüstri devi Fuji Heavy Industries (FHI)’in Toyota ile ortak geliştirdiği arkadan itişli  spor otomobili Subaru Concept BRZ, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkıyor. Subaru BRZ konsept performans efsanesi STI logosu ile sergilenecek. Subaru BRZ’nin üretimine 2012’nin ilkbaharında başlanacak.

Adını, Boxer Motor (B–Boksör tipi motor), Rear Wheel (R–Arkadan çekişli) ve Zenith (Z–zirve, doruk) sözcüklerinin ilk harflerinden alan BRZ modeli, spor arabaların yarattığı tutkuyu sonuna kadar yaşatıyor. Subaru’nun imzası haline gelen karşılıklı yatay simetrik Subaru Boxer motor teknolojisiyle can bulan Subaru BRZ’nin üretimine 2012 ilkbaharında start verilecek.

SUBARU Concept BRZ – STI’ın Dünya Prömiyeri, 16 Kasım 2011‘de Los Angeles Otomobil Fuarı’nda gerçekleşecek. Subaru’nun efsanevi modeli STI’dan esinlenerek üretilen arkadan itişli spor Subaru Concept BRZ, Subaru ve Toyota işbirliğinin bir ürünü. Subaru BRZ, yatay simetrik Boxer motoru ve daha düşük yerçekimi merkezi ile daha pürüzsüz bir yol tutuş sergiliyor. Subaru’nun ikonik performans aracı STI’dan izler taşıyan BRZ kalbinde tamamen baştan tasarlanmış 2.0 litrelik atmosferik bir boxer motor barındırıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı