Buradasınız
Home > Güncel > SsangYong’un B Crossover Yorumu: Tivoli

SsangYong’un B Crossover Yorumu: Tivoli

CARMEDYA.COM – Güney Koreli otomotiv markası SsangYong’un B segmentinde konumlandırdığı kompakt SUV Modeli Tivoli, XIV Air ve XIV Adventure isimli konsepti ile Ekim ayındaki Paris Motor Show’da tanıtılmıştı.

Adını İtalya’nın Roma şehrine 30 km uzaklıktaki Tivoli isimli kasabasından alan ve SsangYong’un 2015 yılı Ocak ayında Güney Kore’de satışa sunacağı model, Euro 6 uyumlu, benzinli ve dizel motor seçeneklerine sahip.

Mayıs Ayında düzenlenecek Uluslararası İstanbul Autoshow’da markanın Türkiye Distribütörü Şahsuvaroğlu Dış Ticaret tarafından Türkiye’de ilk kez sergilenecek Tivoli 3 yıllık bir çalışmanın ürünü…

Ssangyong Tivoli

Kod Adı X100

Yeni model ile ilgili çalışmalar 3 yıl önce başladı ve X100 adıyla yürütülen bu çalışmanın sonucu olarak Tivoli modeli ortaya çıktı. Marka, yeni modelle ilgili yeni çizimler yayınlamış ve bu çizimlerde SsangYong’un daha önce yayınladığı XIV konseptiyle benzerlikler gösteriyor.

SsangYong yaptığı açıklamada Tivoli için tasarlanacak olan iç mekanın oldukça teknolojik olacağını, sürücü ve yolculara IT teknolojileri ile üst düzey kolaylıklar sağlayacağını duyurdu.

Araç, oldukça dinamik ve sportif görünen ön tasarımı, geleneksel çizgileri koruyarak genişletilmiş arka  profili ve Wrap-around kuyruk lamları ile sade ve şık bir görüntü sunuyor.

Ssangyong Tivoli

Yakıt ekonomisini ön planda tutan SsangYong, stop/start sistemi ve  2 veya 4 tekerden çekiş kombinasyonlarını kullanıyor. Yüksek seviye güvenlik parolasını Tivoli’de de değiştirmeyecek olan SsangYong ESP( elektronik denge programı) ile savrulmaları önlemeyi, 7 hava yastığı ve ani fren uyarı sistemi ile de aracın güvenlik unsurlarını tamamlamayı planlıyor. Stop/start teknolojisi ile 2 tekerlekten çekiş modunda; Dizel manuel vites versiyonu için 110-120 mg/km Co2 salınımı mevcutken, benzinli versiyonunda 140-150mg/km Co2 salınımı mevcut olacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı