Buradasınız
Home > Güncel > SsangYong’dan Autoshow’da İki Lansman

SsangYong’dan Autoshow’da İki Lansman

İstanbul Autoshow 2012 de SsangYong iki yeni modelinin lansmanını yaptı. Yenilenmiş Rexton modeli Rexton W olarak, Rodius modeli de 2.0 litre Euro V turbo dizel motoru ile SsangYong standında sergileniyor.

SsangYong CEO su Joydeep Moitra’nın  da katıldığı basın toplantısında yeni Rexton W modeli ve Rodius modelinin 2.0 litre Euro V turbo dizel motora sahip yeni versiyonu basına tanıtıldı. 2013 yılında iki yeni CUV modelinin de müjdesini veren Moitra SsangYong’un yeni modellerinde daha rekabetçi olacağından da bahsetti.

Açılış konuşmasını yapan Şahsuvaroğlu Dış Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Şahsuvaroğlu ise SsangYong Şahsuvaroğlu’nun Türkiye’deki geçtiğimiz 5 yılında % 100 müşteri memnuniyeti yaşattıkları markaya 250 milyon dolardan daha fazla yatırım yaptığını ve bu yatırımların giderek artacağını söyledi. 2013 yılında ise satış hedeflerinin yeni modellerle birlikte en az % 50 artacağını dile getirdi.

Yüksek yakıt ekonomisi ve performans üreten, çevre dostu e-XDI aktif dizel motoru, dinamik bir tasarım ve görüntüye sahip Yeni Rexton W’nun tasarım aşaması 2.5 yıl sürdü ve 72,3 milyon Euro yatırım yapıldı. İngilizce ‘’Work of Art’’ kelimesinin baş harfi W alınarak SsangYong tarafından bir sanat eseri olarak nitelendirilmiş.

ESP, ARP, HDC gibi sistemlerinin standart olarak bulunduğu yeni Rexton W modeli, 3 katlı güçlendirilmiş çelikten imal edilmiş, ön tampondan arka tampona uzanan merdiven tipi monoblok şasisi ile sürücü ve yolcu güvenliğini de ön planda tutuyor.

Rexton W’nun iç tasarımı önceki modele göre daha da geliştirilerek modern bir tasarımla hem sürücü hem yolcu için birinci sınıf salon konforu sunuyor. Autoshowa özel lansman fiyatı olarak belirlenen rakam ise 79.500 TL.

Türkiye’de 26 ilde 28 satış ve 37 servis noktasında deneyimli ve eğitimli personeliyle SsangYong müşterilerine hizmet vermekte olan Şahsuvaroğlu Dış Ticaret; 7 gün 24 saat yol yardım hizmeti ve %100 koşulsuz müşteri memnuniyeti sloganı ile 2007 yılından bu yana Ssangyong markasının Türkiye Distribütörlüğünü yapıyor. Trafikte ise 10 binden fazla Ssangyong marka araç bulunuyor.

Tüm SsangYong müşterileri showroomlardan sıfır kilometre SsangYong modellerinden herhangi birini alırken yapacakları sözleşme ile 4 sene içinde aldıkları aracı satmaya veya yeni bir modelle değiştirmeye karar verdikleri zaman aracını 2. EL olarak getirerek parasını 3 gün içinde alabiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı