Buradasınız
Home > Güncel > Spofec’ten Farklı Bir Dawn

Spofec’ten Farklı Bir Dawn

CARMEDYA.COM – Rolls-Royce’un üzeri açılabilen modellerinden Dawn, modifikasyon dediğimizde aklımıza gelen ilk araçlardan olmasa da bu otomobil üzerinde çalışma yapan firmalar da bulunuyor. Bu üreticilerden birisi de Alman SPOFEC.

Daha önce Wraith ve Ghost’u da güçlendiren üretici Dawn’un dış mekanında değişiklikler yapmış. Daha geniş hava girişleriyle donatılan ön tampon biraz daha agresif görünürken yan eteklere de, ön tampon yanlarında olduğu gibi hava çıkışları eklenmiş.

spofec-dawn-2

22 inç çaplı jantlara sahip olan aracın arka bölümünde elden geçirilen tampon ve 5 kg hafifletilmiş egzoz sisteminin çıkışları görülebiliyor. Yerden yüksekliği 40 mm alçaltılabilen otomobilin karbon seramik fren diskleri 38 kg hafifleme sağlamış.

Çift turbo beslemeye sahip, 6.6 litre hacimli v12 motoru 687 beygir güç, 980 Nm tork üretebilen bu Dawn 0’dan 100 km/s sürate 4.6 saniyede ulaşabiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı