Buradasınız
Home > Güncel > Spies İlk Zaferine Assen’de Ulaştı

Spies İlk Zaferine Assen’de Ulaştı

Yamaha’nın ABD’li sürücüsü Ben Spies, MotoGP’nin Hollanda Assen’deki ayağında en yakın takipçisi Casey Stoner’a 7.697 saniye fark atarak, kariyerinin ilk zaferine imza attı.

Yarışa pol pozisyonda başlayan Marco Simoncelli, iyi bir başlangıç yapan Spies’a ilk turda geçilirken, üçüncü virajda Spies’ın takım arkadaşı Lorenzo ‘nun da arkasında kaldı. Zorlu bir mücadele sonunda yarışı dokuzuncu sırada tamamlamayı başaran Simoncelli’yi yanlış lastik seçimi yarış boyunca çok zorladı.

Stoner’in ikinci olduğu mücadelede, Stoner’in takım arkadaşı Andrea Dovizioso ise üçüncü olarak podyumda yer almayı başardı. Bu sonuçla birlikte Repsol Honda Takımı bu sezon üçüncü kez ilk üçte iki sürücüyle birlikte yer almış oldu.

Elde edilen sonuçla Stoner, genel klasmanda Lorenzo’nun 28 puan farkla önünde lider konumda bulunuyor. Dovizioso ise üçüncü sıradaki yerini korumuş oldu ancak Lorenzo ile farkı da dokuz puana indirmeyi başardı.

Ducati sürücüleri Valentino Rossi dördüncü, Nicky Hayden ise beşinci sırada yarışı tamamladı. Lorenzo ise Simoncelli ile girdiği kaza sonrasında yerini kaybetti ve yarışa tekrar dönmesine rağmen altıncılıkla yetinmek zorunda kaldı.

Monster Yamaha Tech 3 sürücüsü Colin Edwards yedinci olurken, Hiroshi Aoyama sekizinci ve Simoncelli ise dokuzuncu sırada yarışı tamamlayan isimler oldu.LCR Honda sürücüsü Toni Elias ise onuncu sırada yer aldı.

Yarışta ön lastiğinde sorun yaşayan Cal Crutchlow 14.’lükle yetinirken, Karel Abraham ve Randy De Puniet yarışı tamamlayamayan isimler oldu.

Sıralama turlarında sakatlanan Loris Capirossi ise yarışta yer almadı.

[table id=99 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı