Buradasınız
Home > Güncel > Sonucu Saliseler Belirledi

Sonucu Saliseler Belirledi

Bu sezon uluslararası pist deneyimini arttırmak hedefiyle sadece yurt dışı yarışlardan oluşan 15 yarışlık bir programla yola çıkan 13 yaşındaki milli karting sporcumuz Ayhancan Güven, sezonun 10. startını La Vibrata pistinde aldı. Poliset, IQ Travel ve Mevsim Baharat desteğinde yarışan Güven, toplam 6 yarıştan oluşan İtalya Karting Şampiyonası’nın 5. ayağında 14 farklı ülkeden 48 pilot ile mücadele etti.

1050 metre uzunluğundaki Kartodromo Val Vibrata pistinde, perşembe günü antreman seansı ile başlayan organizasyon, cuma günü de antrenmanlar ile devam etti. Daha önce bu pistte Mayıs ayında WSK Master Series üçüncü yarışına çıkan Ayhancan, aracına en doğru ayarları yapabilmek için ile Cuma günü antrenmanlarda 35 derece sıcaklık altında 20 dakikalık 4 seans yaptı.

İlk 40 pilotun aynı saniye içerisinde sadece saliseler ile ayrıldığı sıralama turlarında, trafiğe takılan pilotumuz en iyi zamandan sadece 400 salise farkla 21.sırayı elde edebildi. Ayhancan, Cumartesi günü gerçekleştirilen eleme yarışlarında başarılı performansı ile göz doldurdu. İlk eleme yarışını 11. sırada tamamlayan genç pilot, ikinci eleme yarışında ise 5.liği elde etti.

Bu iki eleme yarışının sonuçlarına göre sıralamanın belirlendiği yarı final yarışına 11. sırada başlayan genç pilot, start sonrası ilk virajda spin atarak zor anlar yaşadı, pozisyonunu kaybetti ve 12 turluk yarışı 14. sırada tamamlayabildi. Günün son mücadelesi olan final yarışına 15. sıradan başlayan Güven, 15 turluk yarışta 6 rakibini geride bırakmayı başararak 9. olarak finişe ulaştı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı