Buradasınız
Home > Güncel > Son Sözü Marchionne Söyledi

Son Sözü Marchionne Söyledi

Fiat Grup bünyesinde bulunan Chrysler lie Jeep markalarına özel olarak geliştirilmesi planlanan ancak yoğun tartışmaları da beraberinde getiren yeni otomatik şanzıman için yeşil ışık yandı.

Öncelikli olarak ABD pazarı için gündemde olan 2015 Chrysler 200 ve Avrupa pazarında da staışa sunulacak 2014 Jeep Cherokee’de kullanılması planlanan 9 ileri kademeli şanzımanla ilvili tartışmalara Fiat CEO’su Sergio Marchionne noktayı koydu.

Mühendisler arasında yeni şanzıman sisteminin yazılımıyla ilgili tartışmalar son bulurken, Marchionne, yeni 9 ileri kademeli otomatik şanzımanın markaların önden çekişli modellerinde de kullanılacağını açıkladı.

Automotive News’da yer alan habere göre, Chrysler için geliştirilen teknoloji ZF Friedrichshafen imzalı, şanzımanın üretimi use Kokomo şirketi tarafından gerçekleştirilecek.

Yeni şanzımanın aynı zamanda 2015 yılında satışa sunulması hedeflenen Jeep Renegade modelinde de yer alması hedefleniyor.

Marchionne yaptığı açıklamada, yeni şanzımanın yakın gelecekte önden çekişli otomobiller, crossover, minivan ve SUV modellerinde de bu modeler göre optimize edilerek kullanılacağını açıkladı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı