Buradasınız
Home > Güncel > Son Gülen Ogier

Son Gülen Ogier

Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) sezonun dördüncü yarışı Ürdün’de gerçekleşti. Yarış takviminin zorlu ve kırıcı yarışları arasında yer alan Ürdün Rallisi’nde zafere kılpayı ulaşan isim Citroen pilotu Sebastian Ogier oldu.

Uzun zamandır WRC’de rastladığımız derecede yakın zamanların yapıldığı ve pilotların kelimenin tam anlamıyla kılpayı farkla kazanıp kaybettiği bir yarış olarak tarihe geçen Ürdün rallisi’nde Ogier, en yakın rakibi Latvala’nın sadece 0.2 saniye önünde yarışı tamamlayarak, zafere ulaşmayı başardı.

Citroen’in 27 yaşındaki Fransız pilotu, aynı zamanda en hızlı zamanlara da imza attı.

Bu kadar yakın bir zaman daha önce 2007 yılında Yeni Zelanda’da Marcus Gronholm’un Sebastien Loeb’i 0.3 saniye farkla geçmesiyle elde edilmişti.

Toplam 14 etaptan oluşan yarışta bir süre liderliği ele geçiren Petter Solberg ise yaşadığı talihsiz kaza sonucu yarış dışı kalınca Ogier, Latvala ve Loeb arasında nefes kesen bir mücadele yaşandı.

Loeb, yarışı takım arkadaşı Ogier ve Latvala’nın ardından yarışı üçüncü sırada tamamlayarak, podyuma çıkmayı başardı.

WRC’de bir sonraki yarış 5-8 Mayıs tarihlerinde İtalya’nın Sardunya Adası’nda gerçekleşecek.

[table id=73 /]

[table id=74 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı