Buradasınız
Home > Güncel > Son Gülen Ceyişakar

Son Gülen Ceyişakar

İkinci sezonuyla devam eden Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe fırtınası İstanbul Park’ta koşulan yarışla devam etti. Yarış öncesindeki sıralama turları sonucunda 2:02.795 tur zamanıyla pole pozisyonunun sahibi Cenk Çeyişakar olurken, Yücel Özbek 2:03.193 tur zamanıyla ikinci ve 2:03.292 tur zamanıyla Yadel Oskan üçünü cepten start alma hakkını kazandı.

Birçok motorsporları tutkununun keyifle izlediği 2. ayak, Cenk ve Yadel’in keyifli mücadelesine sahne oldu. Yarış boyunca çok az bir farkla peş peşe yarışan iki pilottan bitiş çizgisini ilk geçen isim, 25:01. 084 yarış zamanıyla Cenk Çeyişakar oldu. Yadel Oskan ise yarışı çok az bir farkla, 25:01.551 yarış zamanıyla ikinci olarak bitirirken, lastik patlatan Yücel Özbek yarış dışı kaldı. Podyuma çıkma başarısını gösteren son pilot ise 25:19.739 yarış zamanıyla Mürşit Unat oldu.

Porsche Supercup’ta 2 Türk pilot

Formula 1 Türkiye GP’si ardından start alan ve 2011 sezonunun başlangıcını İstanbul Park’ta yapan Porsche Supercup, ilk defa iki Türk pilotun katılımıyla start aldı. Geçen yılın Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe şampiyonu Cenk Çeyişakar ve üçüncüsü Yadel Oskan, dünyanın en hızlı Porsche pilotlarıyla birlikte ilk yarışlarına kendi evinde Türk seyircisinin desteğiyle çıktılar. Büyük heyecanın yaşandığı yarış boyunca başarılı bir grafik çizen pilotlarımız Yadel Oskan ve Cenk Çeyişakar bir ilki gerçekleştirerek Porsche Supercup’ın ilk Türk pilotları oldu.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı