Buradasınız
Home > Güncel > Şok: Türkiye F1’i Kaybetti

Şok: Türkiye F1’i Kaybetti

Yılın ilk aylarında tartışılan ancak daha sonra çözüme kavuştuğu belirtilen Türkiye Grand Prix’sinin gelecek sezon takvimde yer alıp almayacağı konusuna son nokta Macaristan Grand Prix’si öncesinde konuldu.

Gerek BBC, gerekse de Formula 1 resmi yayın organı F1.com’dan duyuruan habere göre motorsporları tutkunlarının ilgiyle takip ettiği Formula 1 araba yarışlarının İstanbul ayağı yarış takviminden çıkarıldı.

Formula 1’in patronu Bernie Ecclestone tarafından Macaristan yarışları sırasında yayımlanan yarış takviminde İstanbul yer almazken, ülkedeki politik gerilim sebebiyle geçen sene takvimde yer almayan Bahreyn yarışları programa yeniden dahil edildi.

Formula 1 Takımlar Derneği Başkanı Simone Perillo ise sansayonel bir değerlendirme yaparak, yeni program hakkında yaptığı açıklamada “Türkiye bu işi başaramadı” dedi.

Yeni yarış takviminin, katılımcı takımların onaylanması halinde kesinleşmesi beklenirken, Formula 1 İstanbul ayağının beklenenin altında seyirci toplaması sebebiyle programdan çıkarılması son yıllarda zaman zaman gündeme geliyordu.

İstanbul’da 2005 yılından bu yana düzenlenenTürkiye Grand Prix’sinde son Formula 1 yarışını RBR-Renault adına yarışan Sebastian Vettel kazanmıştı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı