Buradasınız
Home > Güncel > Sofuoğlu Dünya Şampiyonu

Sofuoğlu Dünya Şampiyonu

Kenan Sofuoğlu / Dünya Supersport Şampiyonası

2010 Dünya Supersport Şampiyonası’nın Fransa’nın Magny Cours Pisti’nde yapılan son yarışını ikincilikle bitiren Kenan Sofuoğlu toplam puanla şampiyonluğunu ilan etti.

Şampiyonada sezonun son koşusu olan 13. ayak mücadelesine ilk cepte (pole position) başlayan Kenan Sofuoğlu, yarışta 16 puanlık avantajını da kullanarak riske girmedi.

Castrol destekli Hollandalı HANNspree Ten Kate Honda takımında yarışan milli motosikletçimiz, rahat bir yarış çıkarmasına rağmen İrlandalı Eugene Laverty’nin ardından ikinciliği elde etti. Böylece toplamda puanını 263’e taşıyan Sofuoğlu, sezonun “en büyüğü” olma başarısını gösterdi.

Üç yıl aradan sonra yine şampiyon

Milli motosikletçi, ilk kez 2007 yılında yaşadığı dünya şampiyonluğuna, 3 yıl aradan sonra ikinci kez ulaşarak kariyerine yeni bir başarı daha ekledi.

Öte yandan Fransa’daki yarışı ilk sırada tamamlayan İrlandalı Eugene Laverty, genel klasmanda 252 puanla dünya ikincisi, sakatlığı nedeniyle son 3 yarışta yer alamayan İspanyol Joan Lascorz ise 168 puanla dünya üçüncüsü oldu. Fransa koşusunu Büyük Britanya’dan Chaz Davies ise üçüncü sırada tamamladı. Davies, 153 puanla genel klasmanda dördüncü sırada kaldı.

Dünya Supersport Şampiyonası’nda mutlu sona ulaşarak şampiyonluğu elde eden milli motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu, “Zor bir sezonu şampiyon olarak tamamlamak çok güzel” dedi. Sezon başında sıkıntılar yaşamasına karşın başarılı bir sezon geçirdiğini söyleyen Sofuoğlu, “Sezon başında sakatlandım. Yarış döneminde motosikletimde sorunlar yaşadım. Yine de mutlu sona ulaşmayı başardım. Zor günlerimde ailem ve takımım büyük destek verdi” diye konuştu.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı